Masažas

Plaštakos masažas

Šis masažas atpalaiduoja, be to, pagerėja rankos raumenų ir audinių aprūpinimas krauju, nes masažuojant skatinama jo apytaka. Be to, atsipalaiduoja delno ir pirštų sąnariai bei smulkieji raumenys.

Toks masažas turi netgi gydomąjį poveikį, ypač sergant artritu ir reumatizmu. Derinant šį masažą su tinkamais kremais ar aliejais, galima sumažinti skausmą. Kad masažas būtų efektyvesnis, kelios minutės prieš jį pradėdami panardinkite rankas į šiltą vandenį.

Refleksinės sritys ir taškai yra išsidėstę rankos ir pirštų priekyje bei viršuje, šie refleksiniai taškai susiję su kūno energetiniais kanalais taip pat, kaip ir analogiški taškai pėdose. Todėl plaštakų masažas vertinamas kaip balansuojantis viso kūno energiją.

Kur sėdėti

Atsisėskite kur nors patogiai, pavyzdžiui, ant sofos, kėdės ar lovos. Rankas laisvai pasidėkite ant kelių ar ant stalo priešais. Jeigu rankas laikysite pakėlę priešais save, po jomis padėkite pagalvėlę ar susuktą rankšluostį.

Masažas

1. Plaštaką kurią masažuosite, pasukite delnu į apačią ją prilaikykite kitos rankos pirštais. Laisvos rankos nykščiu masažuokite plaštakos viršų trumpais brūkšniais - tiesia linija ar apskritimais. Stipriau paspauskite, tačiau taip, kad nesukeltų bereikalingo nepatogumo.

2. Apsukite plaštaką ir nykščiu mažais apskritimais masažuokite delną. Šioje vietoje yra daugiau raumenų negu plaštakos viršuje, todėl paspauskite stipriau. Masažuodami galite apimti ir pirštus.

3. Plaštaką vėl pasukite taip, kad galėtumėte masažuoti pirštų viršų. Pirštą, kurį masažuosite, suimkite kilos rankos nykščiu ir pirštais. Nykštį uždėkite ant piršto galo, o pirštais prilaikykite iš apačios.

4. Nykščiu braukydami per pirštą pirmyn atgal truputį paspauskite. Spauskite sulenkdami nykštį per sąnario vidurį, paskui jį vėl ištieskite. Šiuos judesius pirmyn atgal kartokite keletą kartų, braukdami per visą piršto ilgį.

Vėliau taip pat masažuokite kitus pirštus. Jūs galite masažuoti pirštus ir laikydami plaštaką delnu į viršų.

Kaklo užpakalinės dalies ir pakaušio masažas

Viršutinės nugaros srities ir pečių raumenys tęsiasi užpakaline kaklo dalimi iki kaukolės pagrindo. Šie raumenys stabilizuoja ir judina galvą. Nuo jų taip pat priklauso ir pečių veikla, todėl dažnai jiems tenka per didelis krūvis ir jie pervargsta. Šios srities masažas labai atpalaiduojantis ir ypač tinka galvos skausmui malšinti.

Kur sėdėti

Užpakalinę kaklo dalį ir pakaušį galima masažuotis sėdint taip pat, kaip ir masažuojant veidą. Atsiremkite visu savo svoriu į kėdės atlošą.

Masažas

1.Uždėkite rankas ant abiejų kaklo užpakalinės dalies pusių. Masažuokite pirštus laikydami horizontaliai. Jais apimkite abiejų kaklo užpakalinės dalies pusių raumenis. Skirkite šiek tiek laiko šios vietos masažui. Spausdami kaklo raumenis masažuokite nedideliais apskritimais.

2.Uždėkite pirštų galus truputį iš karto po kaulu kaukolės apačioje: šis kaulas yra vietoje, kur raumenys pasiekia galvą, todėl šią sritį daugiausia ir reikia masažuoti. Pasukite pirštus truputį vertikaliai, kad jie būtų nukreipti į viršugalvį. Spausdami pirštų galiukais masažuokite audinius ir kaulą tokiais pat apskritimais, kaip ir prieš tai.

3.Praskėtę pirštus uždėkite juos aukščiau, tačiau vis dar kaukolės apatinėje dalyje. Galvos odą spauskite pirštų galiukais ją apimdami. Masažuokite tokiais pat nedideliais apskritimais taip, kad galvos oda slankiotų. Sis masažas ne tik atpalaiduoja, bet ir pagerina galvos odos apytaką.

4.Tęskite odos masažą per "visą užpakalinę galvos sritį. Kartokite apskritimus,stenkitės jais apimti kuo didesni plotą. Kaip ir prieš tai, nuolat spauskite, kad galvos oda slankiotų. Masažuokite lėtais ir ritmiškais judesiais.