Sutrikus miegui išmokite teisingai elgtis. Nesistenkite užmigti per prievartą, turėkite kantrybės, supraskite, kas vyksta jūsų kūne.
Dienos įvykiai turi įtakos miegui. Todėl atkreipkite dėmesį į įtampos ir atsipalaidavimo lygsvarą, dvasinį ir fizinį krūvį.
Taip pat skaitykite:
Pasitikėkite savo sugebėjimu užmigti. Miegas ateina savaime, be jokių vidinių pastangų. Įtemptas noras užmigti neduoda norimo rezultato.
Sustiprinkite savo miegą, sveikai gyvendami. Kritiškai įvertinkite savo mitybos įpročius ir malonumus, savo dvasinę ir fizinę veiklą, santykius su kitais žmonėmis.
Esant pakankamam fiziniam krūviui, vakare jausite natūralų nuovargį. Išnaudokite kiekvieną progą pajudėti: tinkamai panaudosite savo energiją ir stimuliuosite medžiagų apykaitą.
Gerai jauskitės savo lovoje. Išsirinkite patogų čiužinį, malonią patalynę. Miegamajame palaikykite vėsesnę temperatūrą, jame neturi būti daug šviesos.
Rami sąžinė — ramus miegas. Prieš eidami miegoti išsiaiškinkite visas slegiančias problemas; diskusijoms ir konfliktams miegamajame ne vieta. Taip pat stenkitės nuvyti visas mintis apie darbą.
Jei prieš miegą sunkiai sekasi atsipalaiduoti, pabandykite tai padaryti savitaiga.
Tam tikros žolės taip pat turi teigiamos įtakos miegui. Prikimškite mažą pagalvėlę valerijono, ramunėlių, melisos, levandos ir pasidėkite po pagalve, ant kurios miegate. Taip pat puikiai padeda užmigti valerijono, apynių ir melisos gėrimas. Migdančiai veikia vonios, palaipsniui keliant temperatūrą nuo 36 iki 39 "C, taip pat panašios rankų ir kojų vonelės.
Šaltas kompresas nuima skausmą, karštį, dujų susikaupimą virškinimo trakte; gilėja kvėpavimas, ir Jūs užmiegate giliai ir kietai.
Trūksta miego — ką daryti?
Jei esate iš tų žmonių, kurie kenčia nuo miego sutrikimų, blogai užmiega, miega dažnai atsibusdami, jums absoliučiai būtinas atpalaiduojantis miegas. Tik tuomet būsite sveiki ir jausite dvasinį bei fizinį komfortą.
Nakties poilsio metu nukrenta kūno temperatūra, sulėtėja pulsas, sumažėja kraujospūdis, retėja kvėpavimas. Kūnas gamina mažiau streso hormonų, o lai labai svarbu fiziniam ir psichiniam poilsiui. Miegodami atstatote sunaudotą energiją, regeneruojate ir pakeliate darbingumą.
Priežastys ir pasekmės
Didelis krūvis, karštligiškas skubėjimas ir stresai darbe, stresai ir skubėjimas kasdienybėje, dvigubas krūvis darbe ir namie labai išvargina, labiausiai dėl to kenčia moterys. Pasekmės: nervingumas ir įtampa, sunkiau susikoncentruoti, kamuoja nerimas, dingsta apetitas, sutrinka virškinimas. Visų šių pasekmių žalą jos labiausiai pajaučia, nebegalėdamos įprastai gerai išsimiegoti.
Tai padės vėl atrasti nakties ramybę:
- Kiekvienas žmogus turi savo miego-kėlimosi ritmą. Eikite gulti tada, kai tai labiausiai atitinka Jūsų miego poreikį.
- Susikurkite sau miego ceremonialą. Kiekvieną vakarą besikartojantis scenarijus reguliuoja daugelį funkcijų ir sukelia būtiną nuovargį.
- Problemas išsiaiškinkite prieš eidami gulti. Pyktis, konfliktai ir rūpesčiai yra aršiausi miego priešai, jų neturėtų būti miegamajame. Pagalvokite apie ką nors džiuginančio.
- Prieš miegą stenkitės nesijaudinti. Kriminalai ir siaubo filmai jus išbudins arba sapnuosite blogus sapnus.
- Pasistenkite, kad kambaryje būtų kuo mažiau triukšmo ar kitų miegą trikdančių veiksnių.
- Eiti miegoti — reiškia atsigulti. Čiužinys turi būti lygus ir kietas, antklodė- minkšta ir šilta, pagalvė- pakankamai stora.
- Sunkus skrandis — slogūs sapnai. Prieš miegą valgykite mažai ir lengvai. Tarp vakarienės ir miego turėtų būti mažiausiai dviejų valandų tarpas.
- Judėjimas vakare skatina fizinį nuovargį. Vakare pasivaikščiokite ir ramiai užbaikite dieną.
- Jei reikia, kurį laiką galite vartoti lengvus migdomuosius, tačiau nepripraskite prie jų! Patikimai ir raminančiai veikia žolių preparatai: valerijonas, apyniai, pankolis, melisos lapeliai ar ramunėlės, be to, yra skanių migdančiųjų arbatų.
O jei tikrai visiškai negalite užmigti? Tikriausiai šaltos jūsų kojos. Išbandykite kojų vonią, dušą arba vonią.