Atkreipkite dėmesį į savo kvėpavimą ir išmokite taisyklingai kvėpuoti: įkvėpkite-iškvėpkite- pauzė, įkvėpkite- iškvėpkite- pauzė. Be to, įkvėpkite per nosį, o iškvėpkite per burną, jūsų plaučiai gaus daugiau oro, dirbs diafragma. Taisyklinga laikysena sustiprins Jūsų kvėpavimą.
Fizinis aktyvumas ir grynas oras- puikiausias impulsas kvėpavimui. Išeikite kasdien ir bet kokiu oru į lauką. Pasivaikščiodami galite pasimokyti taisyklingai kvėpuoti: įkvėpti- iškvėpti - pauzė. Krūtinės ląstos tempimą palaikykite rankų judesiais.
Paatostogaukite, net jei tai būtų tik kelios dienos, praleiskite jas kur nors pajūryje, kalnuose, kur būtų miškas ir vanduo. Vaikščiokite pėsčiomis ne vieną valandą, tai sustiprins Jūsų organizmo atsparumą, palaikys kvėpavimą, atpalaiduos psichiškai.
Išmokite atskirti svarbius dalykus nuo nesvarbių. Giliai kvėpuokite ir atsipalaiduokite. Karštligiškas skubėjimas nesuteiks ramybės.
Paprasto peršalimo išvengsite grūdindamiesi. Eikite į sauną, sportuokite ir daug judėkite gryname ore. Renkitės orą atitinkančiais drabužiais ir stenkitės, kad Jūsų kojoms visuomet būtų šilta.
Tačiau jei jau teks persišaldyti, kvėpavimui padės naminės priemonės; arbatos, sultys nuima karštį ir kvėpavimo sutrikimus. Čiulpkite saldainius su eukaliptu, pipirmėte, saldymedžiu, skalaukite gerklę vandeniu su druska, pasidarykite ramunėlių antpilo ar šalaviju arbatos.
Atkreipkite dėmesį į tai, kad ūmus peršalimo kosulys nevirstų chronišku bronchitu. Pagrindinis rizikos faktorius šiuo atveju yra rūkymas. Pasistenkite atsikratyti šio įpročio, kad ir kaip sunkiai tai sektųsi.
Viršsvoris sunkina kvėpavimą. Pasistenkite mažiau valgyti. Sveikiau yra pavalgyti penkis ar šešis kartus po mažai, negu tris kartus labai sočiai. Peržiūrėkite savo mitybą, teikite pirmenybę rupių miltų produktams. Mažinkite riebalų ir alkoholio kiekį, venkite saldumynų.
Kartais kvėpuoti nosimi trukdo deformuota nosies pertvara, kurią turėtumėte operatyviai pakoreguoti.