Search

Išjunkite muziką !

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Medikai pastaruoju metu užfiksuoja vis daugiau infarktų bei sunkių širdies ligų priepuolių, nuo kurių žmonės miršta. Viso to priežastimi gydytojai įvardina kasdienius stresus, kurių yra ypač daug šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Į streso apibrėžimą įeina miesto bei pramoninis triukšmas, paprastai viršijantys mokslininkų nustatytas leidžiamas triukšmingumo ribas.

Remiantis medicinine statistika, nemažiau kaip 3 % mirčių nuo širdies kraujagyslių ligų sukelia didelis triukšmas, kuris pamažu sunaikina silpną ir taip sergančių žmonių sveikatą. Atrodytų 3 % skaičius nedidelis, tačiau kasmet nuo dėl širdies ligų miršta apie 7 milijonus žmonių, vadinasi, tokiu būdu, triukšmui tenka apie 210.000 mirčių. Šį skaičių galėtume prilyginti mirčių skaičiui dideliame kare.

 Akivaizdus pernelyg didelio triukšmo vaidmuo liūdnoje mirčių statistikoje privertė daugelio šalių vyriausybes imtis triukšmą ribojančių priemonių transporto bei pramonės srityse.

Be to, kova su triukšmu reikalauja ir asmeninių priemonių, ypač ten, kur triukšmo sukeliamas stresas turi paslėptą pobūdį. Vienas iš tipiškų pavyzdžių būtų garsi muzika treniruoklių salėje. Darbo dienos pabaigoje, kai psichika ir be to yra perkrauta dienos įspūdžiais, tokia muzika jau nebebūna nekaltu fonu, ji pradeda griauti ir trikdyti nervinę sveikatą. Atliktų tyrimų duomenimis, 8 iš 10 sporto klubų lankytojų norėtų „sustabdyti diskoteką“ ir pabūti tyloje.. tačiau nesiryžta to padaryti, klaidingai manydami, kad kitiems muzika patinka.

 Taigi, atminkite, kad tyla yra labai svarbus relaksacijos faktorius ir stenkitės ja mėgautis, ypač sportuodami, kai reikia susikaupti.