Search

10 sveikos ir aktyvios gyvensenos taisyklių

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Su augančiais nutukimo tempais ir pavojingai plintančia pasyvios gyvensenos tarp kanadiečių mada, sveikatos kontrolė dar niekada šalyje nebuvo tokia aktuali. Kanados fizioterapijos asociacijos ekspertai kviečia šalies gyventojus ateinančiais metais imtis žymių ir skubių savo gyvensenos keitimo įpročių ir ypač kas liečia fizinį aktyvumą. Skatindami tokius tikslus, Kanados specialistai sukūrė 10 taisyklių, padedančių palaikyti tautos sveikatą.

  1. Judėkite-pratinkitės atlikti pratimus, skatinančius aktyviau dirbti širdies ir kraujagyslių sistemą, tvirtinančius raumenis ir kaulų masę, padedančius atsikratyti įtampos bei didinančius fizinę ištvermę.
  2. Priverskite judėti savo vaikus-jiems privaloma kiekvieną dieną judėti po 90 min. Bent 30 min. reikia skirti aerobikos pratimams. Rodykite jiems pavyzdį ir kelkite susidomėjimą sportu. Nutukimas-vienas rimčiausių vaikų ir jaunimo sveikatos priešų.
  3. Žaiskite su vaikais saugiose vietose ir venkite traumų: visoms sporto rūšims ir aktyviems žaidimams, keliantiems galvos traumų pavojų, išvengti turi būti imtasi tam tikrų saugos priemonių. Fiziologai rekomenduoja prieš sportą sušildyti kūną lengva mankšta, o po to atvėsinti raumenis, siekiant išvengti patempimų.
  4. Dirbdami prie kompiuterio, sėdėkite tiesiai, darykite pertraukėles, kartkartėmis pakilkite nuo kėdės ir pasivaikščiokite po patalpas.
  5. Būkite realistai, iškeldami sau tikslą pakeisti gyvenimo būdą ir sulieknėti: jei tikėtis pasiekti gerų rezultatų pernelyg greitai, jūs iš anksto užprogramuojate save nesėkmei.
  6. Fizinį aktyvumą didinkite palengva ir papunkčiui: jei jau seniai nesportavot, dideli krūviai gali tik pakenkti.
  7. Pasirinkite tokį sportą, kuris jums teikia džiaugsmą, tada labiau tikėtina, kad sportuosit su didesniu entuziazmu ir pastoviai.
  8. Užsitikrinkite šeimos, draugų ir gydančio daktaro paramą- jie palaikys jus siekiant užsibrėžtų rezultatų.
  9. Stebėkite fizinių pratimų progresą ir pasižymėkite pasiekimus.
  10. Kiekvieną kartą, pasiekę užsibrėžtą tikslą, padovanokite sau ką nors, tik jokiu būdu ne skanėstą, kuris gali sužlugdyti jūsų jau turimus rezultatus.