Search

probolan 50

Mezomorfų treniruočių ypatumai

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

 Mezomorfai- laimės kūdikiai, kuriuos gamta dosniai apdovanojo, suteikdama tvirtą kūną ir didelę jėgą. Šio tipo vyrai turi gerai išvystytą muskulatūrą bei yra fiziškai labai stiprūs, jų sudėjimas proporcingas- ilgas liemuo, galinga krūtinė, platūs pečiai. To paties tipo moterys taip pat išsiskiria iš kitų tipų savo atletiška figūra bei didesnėmis jėgos galimybėmis.

  Mezomorfai daug greičiau, nei ektomorfai ar endomorfai, pasiekia norimų rezultatų užsiiminėdami kultūrizmu. Jiems viskas pavyksta labai lengvai- užsinorėję užsiauginti raumenų masę,  netrukus pamatysite akivaizdų rezultatą, pasiektą be didesnių sunkumų. Nors ne visada viskas taip paprasta, vien tik noro neužtenka, reikia ir padirbėti.

 Kaip kitų tipų žmonėms, taip ir mezomorfams, norint pasiekit geriausią rezultatą, būtina reguliariai treniruotis, o treniruotės turėtų būti suplanuotos išmanančiai, nes tik tokiomis sąlygomis jėgos ir raumenų masės augimas bus pasiektas per trumpiausią laikotarpį.

 Taigi, kaip sukurti tinkamiausią treniruotę mezomorfui, kad šis pasiektų geriausią rezultatą?

 Labai svarbu laikytis pagrindinės taisyklės- vengti pratimų monotonijos. Kuo dažniau bus keičiamos treniruočių schemos- tuo geriau. Nereikia bijoti eksperimentų, tačiau reiktų vengti pripratimo. Taigi, reikia pastoviai keisti priėjimų ir pakartojimų kiekį, taikyti skirtingas treniruočių ir poilsio intervalų variacijas, keisti treniruočių laikus, eksperimentuoti su svoriais ir t.t. Visa tai- tiesus kelias į sėkmę.

 Dabar pakalbėsime apie treniravimosi būdus ir pratimus. Į savo treniruotę būtina įtraukti „formuojančius“ pratimus, nes kūnas į juos reaguos puikiai. Be to, atliekant pratimus tinka greiti judesiai naudojant didelius svorius.

 Tarkime jūs treniruosite skirtingas raumenų grupes, kaip pavyzdį paimkime keturgalvį raumenį. Pradėti būtina gerai apšilus, tada atlikite bazinius pratimus (pvz. pritūpimai) , po to pritūpimai treniruoklyje arba svarmenų išspaudimas kojomis, vėliau ateina eilė formuojantiems pratimams (pvz. kojų tempimas treniruoklyje)

 Treniruodamas užpakalinę klubų dalį, mezomorfas turėtų pradėti nuo štangos kėlimo tiesiomis kojomis pratimo, o baigti, vėlgi, formuojančiu pratimu (neblogas variantas būtų kojų lenkimas treniruoklyje).

 Treniruojant blauzdų raumenis reiktų naudoti didelius svorius. Tinkamas variantas- pasistiebimai treniruoklyje.

 Gera treniruočių kombinacija, kurią naudodami, turėtumėte pagreitinti raumenų masės bei jėgos augimą: intensyviai treniruokitės 4 savaites, tada 1-2 savaites ilsėkitės lengvai treniruodamiesi.

 Toliau apžvelgsime, kaip turėtų maitintis mezomorfas, kad pasiektų geriausius raumenų masės ir jėgos augimo rezultatus. Pirmiausia atkreipkit dėmesį į tai, kad su maistu įsisavintumėte pakankamai didelį kiekį baltymų ir angliavandenių. 2 gramai baltymų kilogramui- tai minimali proteino paros norma.

 Mezomorfų organizmas sudarytas taip, kad maisto racione padidinus baltymų ir riebalų kiekį, jėgos augimo rodikliai greitai pakils.

 Raumenys ir jėga auga, o mezomorfo svoris išlieka beveiks toks pat- taip ir turi būti. Masę reikia auginti palaipsniui, nes tikslas yra ne šiaip „išsipūsti‘ ir tapti panašiu į spintą, sunkiai judančią ant ratukų, o sukaupti kokybišką raumenų masę. Beje, raumenų masės kaupimas vyks gerokai greičiau, jei sukauptų riebalų kiekis neviršys 16 procentų (moterims 22 procentų).

Aerobika.

 Jeigu jūsų pagrindinis tikslas raumenų masės didinimas, tai į tokio tipo treniruotes, kaip aerobika, reiktų žvelgti atsargiai, dėl labai paprastos priežasties- jei, pavyzdžiui, persistengsite bėgiodami, tai rezultatas gali būti atvirkštinis tam ,kurio jūs siekiate. O mezomorfui, šiuo atveju, bėgiojimo treniruočių skaičių reiktų sumažinti iki minimumo.

 Nors yra tokių mezomorfų, kurie naudoja sprinterišką bėgimą, kaip puikią blauzdos bei užpakalinių klubo raumenų vystymo priemonę.

 Bet kokiu atveju, aerobikos užsiėmimuose neturėtumėte būti dažniau nei 2-3 kartus per savaitę.

 Apskritai šiam kūno sudėjimo tipui naudingiausia būtų naudoti steperį arba dviratį- treniruoklį, pavyzdžiui, tris kartus per savaitę, po pusę valandos (įskaitant penkiaminutį apšilimą ir tokios pat trukmės atvėsimą). Nepamirškite stebėti savo pulsą, kad jo dažnis liktų darbiniame diapazone. Darbinio diapazono nustatymui, naudokite šią formulę: 220 minus jūsų svoris, padauginti iš 0,6 ir 0,8.

 Na ir paskutinis, nedidelis perspėjimas. Faktas, kad mezomorfas, per  gana trumpą laiką gali užauginti didelę raumenų masę bei padidinti jėgą, yra  plačiai žinomas, todėl, kai kurie žmonės, norėdami maksimaliai greitai pasiekti norimą rezultatą, treniruojasi iki išsekimo ribos, tokiu būdu jų organizmas tampa, kaip nuvaryto arklio. Toks treniruočių metodas yra neteisingas ir tik atitolins norimą rezultatą. Intensyvios treniruotės yra gerai, bet viskam turi būti saikas. Vietoj norimo progreso, minėtu atveju, galite susitraumuoti ir pasiekti tik raumenų augimo stagnaciją.

 Jeigu jūs iš prigimties mezomorfas, tai jums labai pasisekė, tačiau šis faktas nepadės jei nesitreniruosite ir nesilaikysite sportinės dietos. Laikykitės šių taisyklių, ir netruksite pamatyti rezultatus.