Search

probolan 50

Kas yra kultūrizmas?

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

 Kultūrizmas (prancūziškai culturisme – kūno kultūra)- yra tam tikras menas. Idealaus, stipraus, gražaus, harmoningo, teisingų proporcijų kūno kūrimo menas. Kultūrizmas taip pat vis dažniau vadinamas bodibildingu- angliškai bodybuilding reiškia kūno formavimą.

Kultūrizmas, kaip sporto šaka atsirado Europoje, tačiau didžiausiu populiarumu šis sportas galėtų pasigirti JAV, kur kultūrizmas yra vadinamas bodibildingu (bodybuilding), o kultūristai bodibilderiais (bodybuilders).

 Šiandien kultūrizmas yra populiarus visame pasaulyje. Pažvelkime į kultūrizmą atidžiau, kas gi tai yra?

 Tai specialiai parinktų fizinių pratimų, skirtų išvystyti kiekvieną raumenį, sistema. Taip pat labai svarbi yra didelės energetinės vertės bei padidintą baltymų kiekį turinti mityba, kuri, suderinta  su protingai parinktų pratimų kompleksu, iššaukia raumenų skaidulų hipertrofiją, įtakojančią muskulatūros plėtimąsi ir vystymąsi.

 Jėgos pratimų atlikimui kultūristai naudoja įvairių tipų įrengimus ir svarmenis: štangas, giras, hantelius, treniruoklius ir t.t. Kai kuriems pratimams atlikti naudojamas ir kūno svoris (prisitraukimai, atsispaudimai ir pan.)

 Norint pasiekti gerų rezultatų, labai svarbu treniruočių metu paskirstyti krūvį taip, kad būtų treniruojamas visas kūnas, visos raumenų grupės. Trenerio konsultacija padės pasirinkti efektyvius pratimus, atsižvelgiant į figūros ypatumus.