Search

probolan 50

Kaip sudeginti riebalus vasarai

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Sveiki, visi pradedantieji sportininkai. Šį kartą norėčiau aprašyti metodikas, kaip reikėtų elgtis, norint numesti nereikalingus kilogramus bei pasikelti tonusą su minimaliais raumenų masės praradimais. Šiame straipsnyje aptarsime: kaip sulieknėti riebalų pagalba, kaip išsaugoti raumenis, kaip deginti riebalus probleminėse zonose, ar reikalingas „kardio“.

Visų pirma, reikia atvirai sau pasakyti, kad turi riebalų perteklių. Čia negali būti jokių atsikalbinėjamų!

Protingas riebalų deginimas turi būti su minimaliais raumenų masės praradimais. Dažniausiai, žmogus, norintis sulieknėti, pradeda laikytis griežtos dietos, kurios pasekmė sulėtinta medžiagų apykaita- raumenų ir kitų organų dydis sumažėja. Tai ypač blogai, kai jūs "džiovinatės", nes riebalų deginimo procesas sulėtėja arba visiškai sustoja.

Bet kokios dietos pagrindas- suvartotų kalorijų skaičius turi būti mažesnis, nei panaudotas. Tai yra, deginame daugiau, negu gauname. Kita svarbi sąlyga yra aukšto medžiagų apykaitos lygio palaikymas. Kai jus mažai valgote, jūsų kūnas traktuoja tai, kaip ekstremalias sąlygas ir bando prisitaikyti prie jų – sulėtindamas medžiagų apykaitą. Todėl didelis žmonių skaičius, besilaikantis tokios dietos, greitai praranda motyvaciją, jaučia silpnumą. Čia kaip anekdote: „Kaip tavo žmona sulieknėjo? Kokios dietos jinai laikosi? - Valgo Tik-Tak dražė po 20 vnt. ryte, 40 vnt. per pietus, 30 vnt. vakare. Ir kvėpavimas gaivus, bet silpnas...“

Taigi, dvi pagrindinės dietos taisyklės:

1.Kalorijų nepakankamumas (gauname mažiau, negu išeikvojame)

2.Išsaugome greitą medžiagų apykaitą.

Deja, bet dauguma dietų neįvertina antrojo punkto, todėl po kai kurio laiko svoris vėl grįžta ir dar su prieaugiu.

Kaip išlaikyti greitą medžiagų apykaitą?

Tam pasiekti keletas būdų. Vienas iš jų – valgymas dažnai, bet mažomis porcijomis Tai nereiškia, kad reikia valgyti daugiau maisto. Tai reiškia, kad tą patį maisto kiekį reikia paskirstyti į mažiausiai 6 porcijas (daugiausiai nors ir 12). Tai nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti. Vienos cigaretės surūkymai vidutiniškai reikia 5 min. Tam, kad suvalgyti porą šaukštų ryžių ir mėsos gabaliuką, reikės apie 30-60 sek. Čia yra pripratimo ir noro reikalas!
Antras būdas, neatsiejamas nuo pirmojo – reguliarios treniruotės su svoriais arba su savo svoriu.

Egzistuoja du požiūriai šiuo klausimu- arba nekeisti treniruočių programos išvis, arba keisti ją kardinaliai ir naudoti „pampingą“ (daugiau pakartojimų, daugiau pratimų, mažiau poilsio.)
Kiekviena iš šių schemų turi savo pliusus ir minusus. Aptarsime abu atvejus.

Kai jūs treniruojatės įprastai (6-10 pakartojimu, 1 min. poilsio, dideli svoriai ir t.t.), tai tokia treniruotė geriau išsaugo raumenų dydį, nes kūnui reikia prisitaikyti, norint išsaugoti savo jėgingas savybes darbui su įprastais svoriais. Gerai, o tuomet kokius privalumus ir trūkumus turi užpumpavimo stilius deginant riebalus?

Pagrindinis minusas yra raumenų masės sumažėjimas, nes darbiniai svoriai nukrenta, pakartojimų kiekis padidėja. Būtent dėl šios priežasties daugelio kultūristų nuomonė apie užpumpavimą džiovinantis yra negatyvi. Tai yra klaidinanti nuomonė, nes „pampingas“ turi ir daug privalumų.

Jis priveda prie didesnio stresinių hormonų išsiskyrimo, kurie degina riebalus.
Išvados:

  • Klasikinė treniruotė, Laikantis dietos, geriau išsaugos raumenų apimtis, bet jos efektas pačiam riebalų deginimui bus mažesnis.
  • „Pampingas“, laikantis dietos, skatina didesnį riebalų deginimą, tačiau sumažėja raumenų masė.
  • Režimų kaitaliojimas „pampingas“ – „klasika“ – geras būdas išvengti pripratimo prie krūvio.

Taškinis riebalų deginimas.

Žmonėse sklando labai populiarus mitas apie lokalinį riebalų deginimą. Teigiama, kad darant pilvo preso pratimus su daug pakartojimų, riebalai deginami tik šioje vietoje. Tai melas.
Taškinis riebalų deginimas NEĮMANOMAS!

Tai reiškia, kad žmogus, besilaikantis dietos, praranda riebalus visur, o ne kažkur vienoje vietoje. Riebalų skaidymas – tai cheminė reakcija, kurią skatina hormonai. Šitie hormonai savo ruožtu keliauja mūsų kraujyje. Negalima priversti mūsų kraujo bėgti tik tai tam tikroje vietoje (pvz., tik pilvo prese).

Aerobika („kardio“) ir džiovinimasis.

Su kardio treniruotėmis situacija tokia pati kaip su „pampingu“. Bet kuri aerobika priveda ne tik prie riebalų sumažėjimo, bet ir raumenų praradimo. Iš kitos pusės, bet kuri aerobika skatins didesnį riebalų deginią. Tačiau, jeigu jus bėgiojate ilgai lėtu tempu (galima netgi greitai eiti), riebalai deginami kaip energija. Mano patarimas: jeigu jūsų tikslas – išsaugoti maksimalų kiekį raumenų masės, tai ne bėgiokite, o ilgai vaikščiokite išlaikydami greitą tempą. Kaip pvz., 60 min.

Kardio treniruotes geriausia daryti po treniruočių su svarmenimis (kai sumažėjęs glikogeno kiekis) arba iš ryto prieš pietus. Kuo mažiau ir vėliau jus valgysite angliavandenių, tuo daugiau riebalų sudegs.

Apibendrinsime:
1.Dieta – raktas (atidžiai skaičiuojam kasdien suvartojamų kalorijų skaičių).
2.Maistas paskirstytas į 6-12 kartų.
3.„Pampingas“ padeda greičiau skaidyti riebalus dėl stresinių hormonų.
4.Klasikinės treniruotės išsaugos daugiau raumenų masės.
5.Kardio- geriau ilgai ir lėtai, negu trumpai bet greitai. Geriausia vaikščiojimas 60 min.
6.Kuo mažiau angliavandenių suvartojate, tuo daugiau riebalų sudeginate.

Straipsnį parengė VyriškiPapuošalai.lt