Search

probolan 50

Ką reikia žinoti prieš pradedant treniruotis?

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

 Jūs turbūt pasimetėte tarp galybės informacijos apie tai, kaip užsiauginti raumenis, ar numesti svorio bei atsikratyti riebalų. Prisipažinsiu, prieš pradedant sportuoti, man buvo tas pats. Atrodė, mano klausimams nebus galo. Kokią programą pasirinkti pradedant sportuoti? Ką reiškia įvairūs kultūrizmo terminai? Treniruotis tris kartus per savaite ar šešis? Ar treniruotės metu treniruoti vieną raumenų grupę ar dvi, o gal tris? Kodėl kai kurie sportininkai teigia, kad griežta veiksmų atlikimo forma yra labai svarbi, o kiti su tuo nesutinka?

Labai svarbu susirinkti visą informaciją ir ją teisingai apdoroti. Taigi, pateiksiu jums kelis svarbius žingsnius, kurių laikytis patarčiau visiems pradedantiesiems ir norintiems pasiekti aukštesnį lygį:

  1. Kaupkite informaciją.
  2. Išsirinkite kurią nors vieną treniravimosi strategiją.
  3. Išbandykite ją praktikoje (pasiekę pirmuosius rezultatus, pradėsite labiau pasitikėti savimi).
  4. Treniruodamiesi pagal pasirinktą strategiją, tam tikrą laiką dirbkite maksimaliu pajėgumu.
  5. Sąžiningai įvertinkite pasirinktos strategijos rezultatus.
  6. Nuspręskite, ar verta keisti strategiją, o gal būt ją reiktų tiesiog modifikuoti.
  7. Norėdami sėkmingai tobulėti toliau, kartokite visus žingsnius nuo pirmojo iki šeštojo.

Pirmas žingsnis. Kaupkite informaciją.

 Pradėję treniruotis, praeisite informacijos rinkimo stadiją. Tai labai įdomus procesas, kai jūs energingai ieškote reikalingos medžiagos visur- skaitote ir peržiūrinėjate žurnalus apie kultūrizmą, ieškote  internete ir įsisavinate, kiek įmanoma daugiau rastos informacijos.

 Jūs su entuziazmu atsirenkate treniruočių programas bei dietas, kurias norėtumėte išbandyti. Visa tai teikia daug vilčių, ir jūs esate tikri, kad pasieksite puikių rezultatų.

 Paprastai treniravimasis ankstyvoje stadijoje būna labai įdomus ir patrauklus, žmonės išgyvena emocinį ir fizinį augimą. Ar jums taip buvo? Ar jūsų pasiekimai nebuvo daugiau jūsų entuziazmo, optimizmo ir savęs pasitikėjimo rezultatas, nei teisingos treniravimosi strategijos pasirinkimas?

 Kaip būtų galima susiaurinti visą naujos informacijos srautą? Pasirinkimas priklauso nuo jūsų tikslo- ar norite prisiauginti daugiau raumenų masės, ar norite pakoreguoti tam tikras kūno vietas? Ko konkrečiai jūs siekiate?

 Pirmojoje treniravimosi stadijoje pastaruosius klausimus jūs turite sau užduoti  gana dažnai. Informacijos ieškokite tik patikimuose informacijos šaltiniuose. Ar yra kultūrizmo žurnalas, kurį jums patinka skaityti? Ar pažįstate kultūristą, kuriuo pasitikėtumėte? Galbūt yra koks autorius, kurio straipsniai arba knygos jums patinka ir yra suprantami.

 Kitaip sakant, jūs galite įsisavinti tik tam tikrą kiekį informacijos. Jei pabandysite naudoti ir sekti daugeliu teorijų, naudoti kelias strategijas ir koncepcijas vienu metu, jos jus tiesiog sugniuždys.

 Informacinė perkrova sukels stresą, kuris visiškai sunaikins malonumą, kurį patirtumėte treniruodamiesi. Tai gali sumenkinti sportinio vystymosi orientyrus ir standartus. „Ar verta naudoti tiek daug jėgų- tiek fizinių, tiek protinių? Ar tikrai tai taip svarbu?“ Šiuos ir panašius klausimus pradėsite uždavinėti sau labai greitai. O jeigu dar pakliūsite į pesimistiškai nusiteikusių žmonių kompaniją, tada bus dar blogiau.

 Surinkite kaip įmanoma daugiau informacijos, bet nepersistenkite save ja apkraudami. Palaikykite savo entuziazmą.

Antras žingsnis: Išsirinkite kurią nors vieną treniravimosi strategiją.

 Šiame etape jūs jau pradedate suprasti, kad reikia išsirinkti vieną kelią, nes daug papildomos ir nereikalingos informacijos išmuš jus iš vėžių. Patikėkite savimi ir pradėkite taikyti praktikoje tai, ką sužinojote.

 Galite ir toliau tyrinėti skirtingas teorijas ir klausyti skirtingų žmonių nuomonių, tačiau vieną strategiją, jei jūs ją gerai supratote, laikas būtų pasirinkti ir išbandyti. Reikia eksperimentuoti.

 Kiek dienų per savaitę jūs ruošiatės treniruotis? Kokį kiekį gerai subalansuoto ir prisotinto proteino maisto galite suvalgyti jūsų labai užimtos dienos metu? Kiek skanių ir sočių šeimyniškų pietų esate pasirengę paaukoti? Pasiruoškite įvertinti visus šiuos faktorius planuodami savo treniruočių grafiką, raumenų masės auginimo mitybos planą bei riebalų deginimo dietą.

 Tikslus  programos laikymasis, kurią sudarė žmonės, pasiekę tokių pat rezultatų, kokių norite pasiekti ir jūs- tai efektyvus ir tiesus kelias į sėkmę.

 Norite užsiauginti didelę raumenų masę? Išsirinkite kultūristą, kuris tokią turi ir treniruokitės pagal jo programą. Norite liesos, simetriškos ir estetiškos figūros? Susiraskite tokį sportininką ir išsiaiškinkite, kaip jis to pasiekė.

 Pasirenkant strategiją, atkreipkite dėmesį i dar vieną faktorių. Jeigu jūs esate naujokas, tai jums visai nebūtina treniruotis laikantis tokios programos arba laikytis dietos, kurias kiti žmonės rekomenduoja pradedantiesiems. Nebijokite pradėti dirbti pagal pažengusiųjų programą, jei tokią išsirinkote. Labai daug naujokų atsisako tokių programų, klausydami kitų žmonių rekomendacijų. Jei manote, kad esate kultūristas, neapsiribokite savo lygio kultūristo modeliu. Nebijokite rinktis. Atminkite, kad kultūrizmas- tai besitęsiantis procesas, ir jūs turite daug laiko eksperimentams.

Trečias žingsnis: Išbandykite pasirinktą strategiją praktikoje.

 Jeigu jau pasirinkote, kaip ruošiatės sportuoti, tai yra tikimybė, kad jūs esate įsitikinę tos strategijos veikimu. Strategijos panaudojimas praktikoje, suteiks jums naujos praktiškos patirties.

 Jeigu jūsų nuomonė susiformavo dėl pasirinktos strategijos, tada jūsų pasitikėjimas savo jėgomis augs. Trečias žingsnis yra labai svarbus postūmis jūsų sėmės link.

Ketvirtas žingsnis: Treniruodamiesi pagal pasirinktą strategiją, tam tikrą laiką dirbkite maksimaliu pajėgumu, laikydamiesi jos 100%.

  Pastangos- tai yra svarbiausia. Jeigu dirbsite mažiau nei šimtu procentu, jūsų šansai pasiekti sėkmę sumažės. Ieškokite būdų, kaip priversti pasirinktą strategiją dirbti jums. Po tam tikro laiko, programą reikės truputį pakeisti, tačiau pradėjus sportuoti, neverta sukti dėl to galvos. Jeigu jūs susikoncentruosite  į pasirinktos strategijos privalumus, neprarasite entuziazmo. Kultūristų nuotraukos, kurių treniruočių stilių pasirinkote, arba straipsniai žurnaluose, palaikantys motyvaciją, tai pat padės. Kiek ilgai reikia laikytis pasirinktos strategijos, prieš pereinant prie kitos? Sunku pasakyti, čia yra kiekvienam individualiai. Bet, kalbant bendrai, skirkite tris mėnesius eksperimentams, jei kas jums nepatiks, galėsite pasirinkti kitą strategiją. Medicininėje bendruomenėje, bet kokiam tyrimui yra skiriama minimaliai 3 metai, todėl, kad rezultatus įtakoti gali begalė faktorių. Taigi, trys mėnesiai palygint su trim metais, ne taip jau ir daug.