Search

probolan 50

Dažniausiai užduodami klausimai apie kutūrizmą

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Straipsnio rodyklė

Ar kultūrizmas nekenkia sveikatai?

 Žmogaus kūnas sutvertas judėti ir pritaikytas atlaikyti įvairias fizines apkrovas. Ši teiginį patvirtina raumenų masės augimas, kaip fizinių treniruočių rezultatas. Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės darbo metu yra prikaustyti prie kėdės arba jų fizinis aktyvumas yra labai mažas. Tai įtakoja įvairių ligų atsiradimą, nes tokių žmonių organizmai dirba sulėtintu režimu, dėl to nusilpsta imunitetas, medžiagų apykaita sulėtėja, todėl organizme pradeda kauptis riebalai ir šlakai.

 Protingos fizinės apkrovos keičia visą paveikslą- suaktyvina medžiagų apykaitą, kas sustiprina imunitetą bei pašalina nereikalingas medžiagas iš kūno. Tiesa, kažin ar verta siūlyti sportuoti kultūrizmą krovikui ar kalviui, nes pernelyg didelės fizinės apkrovos yra kenksmingos visai širdies ir kraujagyslių sistemai.

Kodėl reikia žinoti savo kūno sudėjimo tipą?

Kūno sudėjimas tipas- tai ne tik jo dydis, bet pirmiausia tai, kaip jis reaguoja į fizines apkrovas.

Tiksliai nustatę savo kūno tipą, galėsite pasirinkti efektyviausią treniruočių režimą, kuris leis jums pasiekti norimą efektą greičiau bei nekenkiant jūsų kūnui.

Kaip tiksliai nustatyti savo kūno sudėjimo tipą?

 Jokie aprašymai nepadės savarankiškai nustatyti savo kūno sudėjimo tipo, juolab, kad dažnai pasitaiko „tarpinis“ kūno sudėjimo tipas.

 Kreipkitės į bet kurį patyrusį trenerį (jei yra galimybė, pasiklauskite netgi kelių) savo treniruoklių salėje, nes tai vienintelis tikras būdas pažvelgti į save iš šalies specialisto akimis.

Kaip geriau pradėti treniruotis „nuo nulio“?

 Nustatydami sau kokius nors tikslus, nepamirškite svarbiausio- stiprinti savo sveikatą. Pirmose treniruotėse nereikėtų šito pamiršti. Griežtai nerekomenduotina taikyti savo kūnui dideles apkrovas, juolab, kad ateityje tai gali įtakoti jūsų raumenų vystymosi tempą.

 Žinoma daug atvejų, kai naujokai treniruodavosi po šešis kartus per savaitę, ir po to baisiai stebėdavosi, visiškai neaugančia raumenų mase bei nesveikai išryškėjusiomis po oda venomis.

Ar treniruotės įtakoja potenciją?

 Tai, kad intensyvios fizinės apkrovos mažina potenciją, yra seniai žinomas faktas. Pavyzdžiui, 13- 17 metų berniukams paaugliams labai rekomenduojama sportuoti, kad natūraliuoju būdu sumažėtų hiperseksualumas. Tačiau žvelgiant bendrai, teisingai parinktos fizinės apkrovos pagerina visas kūno sistemas, taip pat ir lytines. Kitaip sakant, normaliai ir protingai sportuojant, niekam negresia tapti impotentu, netgi priešingai, išsaugos gerą sveikatą ilgiau, nei nesportuojantys žmonės.

 Perkrovos, tuo tarpu, kerta visas kūno sistemas, įskaitant ir lytines, taigi, venkite jų. Žmonės, kurie sportuodami vartoja įvairius cheminius preparatus, susiduria 99,9 procentų tikimybe tapti impotentais.

Ar tiesa, kad pastovios treniruotės skatina agresyvumo didėjimą.

 Ne, netiesa. Atvirkščiai, agresyvesniais tampa žmonės, neišliejantys savo fizinės ir emocinės energijos. Sportininkai kultūristai šiai kategorijai, jokiu būdu, nepriklauso. Testosteronas- hormonas, atsakingas tiek už lytinę funkciją, tiek už kūno raumenų masės augimą, todėl šio hormono perviršis veda agresyvumo ir hiperseksualumo link. Kultūristai „sunaudoja“ tam tikrą dalį šio hormono raumenų masės augimui bei palaikymui. Atkreipkite dėmesį į tuos žmonės, kurie jau ilgą laiką sėkmingai treniruojasi, kažin ar tarp jų atsiras nervingi ir agresyvūs asmenys, nes paprastai jie būna ramūs ir santūrūs žmonės.

Dėl ko verta treniruotis: dėl jėgos? Greitos reakcijos? Gražios išvaizdos? Sveikatos?

 Kultūrizmas suteikia galimybę vystytis harmoningai. Ši sporto rūšis žmogui yra pati natūraliausia- nes yra vystomas kūno grožis, ištvermė, stiprinama sveikata. Ši sporto šaka jums netiks tik vienu atveju – jeigu jūs norite tapti įgudusiu kovotoju, todėl turėtumėte būti lengvas, vikrus, ištvermingas, o tinkama sporto šaka būtų, pavyzdžiui, taekwondo.

Chemija- pradėti, bet nebaigti?...

 Tikra tiesa yra tai, kad cheminių preparatų pagalba formuojant savo kūną, kuriant jo reljefą ir auginant masę, galima pasiekti labai puikių rezultatų gerokai greičiau ir daug mažesnėmis pastangomis nei treniruojantis įprastu, natūraliuoju būdu.

 Patinka? Tačiau nepamirškite patarlės- nemokamas sūris būna tik pelėkautuose. Gamtos apgauti neįmanoma, ir kiekvienas toks bandymas turės liūdnų pasekmių. Užtenka pasižiūrėti į fizinę buvusių sportininkų profesionalų būklę (jie visi treniruodamiesi vartoja cheminius preparatus), ir  kažin, ar jūs norėsite pakartoti jų kelią.

 Pirma, bet koks cheminis preparatas, pakliuvęs į organizmą, naikina virškinimo ir širdies kraujagyslių sistemas, kenkia inkstams ir kepenims.

 Antra, nustojus vartoti cheminius preparatus, iš karto įvyks organizmo persitvarkymas ir jūs labai greitai ( kažkur per vieną savaitę) prarasite viską, ką buvote pasiekę. Tai svarbus argumentas nevartoti chemijos, netgi pradedant sportuoti „nuo nulio“, nes tokiu atveju labai sunku nustoti ją vartoti, ir kuo toliau, tuo labiau norėsis pasiekti „dar truputį daugiau“, tad žmogus ir toliau nuodysis.

 Trečia, visas organizmas taip pripranta gauti tam tikrų medžiagų, kad nustoja jas gaminti pats (pavyzdžiui, to paties testosterono gamyba), ir ŠI FUNKCIJA NIEKADA NEATSISTATYS. Žmogus tampa ligoniu visam likusiam gyvenimui. Pirmiausi nuo hormoninių preparatų nukenčia lengvai pažeidžiama lytinė sistema, taigi, vyrai, darykite išvadas...

 Testosteronas (lot. lesticulus- vyriškas kiaušinėlis)- steroidinis hormonas, priklausantis androgenų grupei ir gaminamas daugiausia sėklidėse. Jis dalyvauja formuojantis vyro lytiniams organams, atsirandant antriniams lytiniams požymiams, reguliuoja spermatogenezę ir lytinį elgesį, o taip pat turi įtakos azoto ir fosforo apykaitai organizme. Testosterono biologinis poveikis labiausiai pasireiškia sėkliniuose latakuose, sėklidės prielipe, prostatoje.

Kaip maitintis?

 Kultūristo maistas turėtų būti praturtintas vitaminais, baltymais, riebalais ir angliavandeniais. Būtina maitintis reguliariai ir nemažiau, kaip tris kartus per dieną.

 Jokiu būdu nereikia valgyti priverstinai. Taip pat nereikia ieškoti kokios nors mitybos sistemos arba klausyti „išmanančių“ žmonių patarimų. Mityba yra individuali kiekvienam žmogui. Jūsų organizmas pats puikiai žino, ko jam reikia. Jeigu jūs treniruojatės normaliai, tai po treniruotės jūs niekada nesinorėsite valgyti kumpio arba šokolado, jeigu turėsite tokią alternatyvą- vištieną, salotas, košę ar vaisius. Esant galimybei, valgykite tik natūralius produktus.

 Na ir aišku rūkymas, alkoholis (nesvarbu kokiais kiekiais vartotumėte), narkotikai, sunki gyvulinė mėsa ( kiauliena) pavers jūsų sportines pastangas niekais.