Search

Pilatesas: patarimai prieš pradedant treniruotis

Narių vertinimas: 3 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

 Pradžiai, turėtumėte išsi­rinkti tinkamą vietą už­siėmimams. Pasistenkite, kad tai būtų rami vieta; ga­lima klausytis švelnios muzikos - tai padės geriau susikaupti. Bet venkite garsios muzi­kos. Kai kurie žmonės užsiėmimo metu nau­doja smilkalus arba ki­tas aromatines prie­mones. Nepatariama to daryti, nes atlieka­te fizinius pratimus kartu su kvėpavimo pratimais, todėl oras turi būti kuo grynesnis.

 Smilkalų aromatas yra labai malonus, bet atlikdami Pilateso metodo prati­mus turite jų vengti.

 Jeigu pratimams ant grindų naudojate kilimėlį, jis turi būti kietas ir plonas. Turite gerai jausti žemę arba grindis ir kūno atramos taškus, nesvarbu, tai stuburas ar kitos kūno dalys, padedančios išlaikyti pusiausvyrą.

Jei naudojate paklodę arba kitos rūšies paklotą, norėdami apsisaugoti nuo grindų šalčio, nepa­mirškite apie slidumą. Galima naudoti neslystančius kilimėlius.

 Po ranka visada reikia turėti pagalvėlę, elastinę juostą, kamuolį. Visi išvardinti daiktai gali jums padėti ištaisyti kai kurias klaidas, vėliau, atlikdami labai sudėtingus pratimus, pavyzdžiui Magic Cir­cle", galėsite tiesiog mėgautis. Šis pratimas atliekamas su geležiniais arba plastikiniais lankais, ga­lima juo mėgautis, jei esate pasiekę aukštą lygį ir suprantate viso metodo esmę.

 Galima atlikinėti pratimus prieš veidrodį, taip patikrinsite, ar laikysena yra taisyklinga. Patariame pradžių atsigulti arba atsistoti j norimą padėlį, ją pajausti ir tik paskui žiūrėti i veidrodi įsitikinti, kad jaučiate tą patį, ką ir matote.

 Drabužiai turi būti patogūs, neapspaudžiantys, ypač juosmens zonos, kad neužspaustumėte vidurinės linijos, kuri daug dirbs. Mums nenaudinga, kad šioje zonoje būtų bloga kraujo apytaka.

 Nereikalingi laikrodžiai ir apyrankės. Reikia nusiimti grandinėles ir kitus galinčius trukdyti papuošalus. Labai svarbu prieš treniruotę nevalgyti pusantros arba dvi valandas. Priešingu atveju pamatysite, kaip nepalankiai tai veikia jėgos centrą - galite pajusti pykinimą arba net nualpti.

 Gerkime vandens arba kitų skysčių. Po treniruotės patar­tina atstatyti vandens pusiausvyros kiekį organizme, tai yra, valgyti vaisių, gerti sulčių arba tonizuojančių gėrimų.

 Treniruotis patartina kiekvieną dieną rytais. Net neturė­dami daug laisvo laiko, galite atlikti keletą pratimų - tai užims nuo penkiolikos minučių iki pusvalandžio. Labai gerai, jeigu turite valandą.

 Kiekvienas žmogus suras laiko dienos metu pabūti su savimi. Jei pratimai atliekami po darbo, jie šalina per dieną susikaupusį stresą, atpalaiduoja ir nuramina kūną po sunkios darbo dienos.

 Raskite laiko sau, įtraukite jį į savo dienotvarkę ir neiš­sižadėkite jo. Iš tiesų treniruotis vienam, be trenerio pagal­bos, kuris motyvuotų ir priverstų judėti, yra sunku, o tingėji­mas dažniausiai nugali.