Search

Pilatesas: patarimai pradedantiesiems

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Pilatesas – sudėtingos atlikimo technikos pratimų sistema. Jeigu anksčiau nesitreniravote pagal šią metodiką, tai geriau pradėti užsiminėti sporto klube, grupėje, arba su asmeniniu treneriu- jis padės jums taisyklingai atlikti pratimus, parodys daromas klaidas. Jeigu jūs neturite tokios galimybės, bet norite pradėti treniruotis pagal pilateso metodiką savarankiškai, tokiu atveju jums pravers keletas naudingų patarimų, kaip taisyklingai atlikti pratimus.

 Prieš pradėdami treniruotis, taip pat perskaitykite straipsnį „Pagrindiniai pilateso principai“. Jums turbūt gali atrodyti, kad viską laikyti galvoje bus sudėtinga- pastoviai laikyti įtemptą pilvo presą, nugarą ištiestą, taisyklingai kvėpuoti- tačiau jūs greitai tai įsisavinsite, ir bėgant laikui, patys nepastebėsite, kaip stengsitės išlaikyti gražią laikyseną ne tik užsiėmimų metu, bet ir kasdieniame gyvenime.

Ypač svarbu taisyklingai kvėpuoti. Stenkitės kvėpuoti krūtine- įkvėpdami kaip įmanoma plačiau išplėskite šonkaulius bei įtraukite pilvo presą. Presas visą laiką turi būti įtemptas.

 Mankštinantis būtina užimti taisyklingą padėtį tam, kad taip pat taisyklingai atliktumėte pratimus ir dėl neatsargumo nepakenktumėte savo kūnui.

 Atliekant daugelį pilateso judesių, pečiai turi būti nuleisti, o mentės švelniai tempiamos viena prie kitos. Kai jūs nuleidžiate pačius, krūtinė automatiškai išsikiša į priekį ir laikysena iškarto pasikeičia, o kvėpuoti tampa daug lengviau.

 Atlikdami pratimus atminkite, kad galvą reikia laikyti tiesiai. Stenkitės neprispausti smakro prie krūtinės ir neatlenkti galvos atgal. Įsivaizduokite, kad tarp smakro it krūtinės jums yra įspraustas apelsinas. Tai ypač aktualu atliekant judesius gulint ant pilvo arba stovint keturiomis. Taip pat stenkitės nesukinėti galvos į šonus, o žiūrėkite tiesiai priešais save, į grindis.

 Pratimų atlikimo metu stenkitės ištempti stuburą nuo stuburgalio iki viršugalvio. Tai leis jums padidinti atstumą tarp stuburo diskų, ir atitinkamai pagerinti stuburo lankstumą ir judrumą.

 Pabaigai... Jei nusprendėte treniruotis, pirmyn, nenuleiskite rankų, ir jūs pajusite, kad jūsų kūnas gali būti visiškai kitoks, o savijauta kuo pukiausia.