Search

Kas tai yra pilatesas

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

 Pilatesas- viena iš saugiausių ir naudingiausių fitneso metodikų, kuri ne tik sustiprins ir sustangrins raumenis, bet ir padės tapti lankstesniais, grakštesniais bei sveikesniais.

Pilateso metodas - tai viso kūno mankštos sistema, kuria stiprinami giluminiai ir pa­viršiniai kūno raumenys, lavinamas kvėpavimas bei protas. Šio metodo tikslas - siekti raumenų pusiausvyros stiprinant silpnuosius ir lavinant trumpuosius. Tai puikus būdas gerinti kūno lankstumą, jėgą bei koordinaciją atsižvel­giant į sąnarių ir nugaros būklę.

  Pilateso atsiradimo istorija. Džozefas Pilatesas (Joseph Pilates), gimė 1880 m. Buvo silpnos sveikatos, sirgo astma ir kentėjo nuo sąnarių reumato, todėl dar vaikystėje susidomėjo žmogaus anatomija. Studi­juodamas žmogaus sandarą, siekė pagerinti savo fizinę būklę bei atrasti proto ir kūno har­moniją.

Sportavo daug ir atkakliai, būdamas keturiolikos metu jau turėjo puikų atleto kūną ir neretai po­zuodavo kaip anatomijos modelis.

Atvykęs gyventi į Angliją, pradėjo boksininko ir cirko artisto karjerą, taip pat dirbo Skotlandjardo detektyvų savigynos treneriu. Domėjosi joga, slidinėjimu, kultūrizmu.

Per Pirmąjį pasaulinį karą Džo­zefas pateko į nelaisvę. Būdamas darbo stovykloje, nusprendė visą savo „laisvą laiką" ir žinias skirti sveikatos idėjų plėtojimui ir kūno tobulinimui.

Jis mokė savo metodo kitus karo belaisvius, kurie 1918 metais sėkmingai įveikė gripo epidemiją. Dirbdamas kalėjimo ligoninėje, sukūrė lovą su specialia įranga, pa­dedančia nevaikštantiems ligo­niams treniruoti raumenis (šiandien „Cadillac" yra vienas iš svarbiausių Pilateso sistemos treniruoklių).

Džozefas Pilatesas buvo savo epochos revoliucionierius - žmogus, sugebėjęs aplenkti laiką, kuriame gyveno. Tai vienas iš modernios fizio­terapijos pradininkų (jo laikais dar neegzistavo šios rūšies terapijos), išradėjas ir įrenginių kūrėjas. Kurdamas ir tobulindamas įrengimus, jis daugybę valandų praleisdavo dirbtuvėse, įrengtose rūsyje, po Pilateso studija, Niujorko 8-osios aveniu Ir 56-osios gatvės sankryžoje.

Vieną tokį įrenginį, „Cadillac", kurį Pilatesas sukūrė dar dirbdamas ligoninėje ir tik vėliau jį pato­bulino, galima laikyti inžinerijos kūriniu. Kėdė „Wunda" sukurta cirke. Šiuo įrenginiu buvo galima naudotis kaip paprasta kėde, stalu arba lengvai transportuojamu treniruokliu, užimančiu labai mažai vietos. Kitas įrenginys, „Barel", buvo pagamintas iš alaus statinės (Pilatesas, tikras vokietis, labai mėgo alų). Geležinius statinės lankus jis panaudojo kurdamas treniruoklius „Magic Circus" ir „Re­former". „Reformer" treniruoklis - tai sudėtingas Įrenginys, panašus į universalų Irklavimo aparatą.

Pilateso metodas sieja daugiau nei 500 pratimų. Tai sudėtinga sistema, labai išpopuliarėjusi mūsų dienomis ir smarkiai pakeitusi šiuolaikinį lengvąjį kultūrizmą, kūno kultūros užsiėmimus Ir fi­zioterapiją visame pasaulyje. Tai naujovė, kurią šis genialus žmogus pradėjo naudoti dar praėjusio amžiaus pradžioje.

Baleto šokėjai, aktoriai ir modeliai pirmieji susidomėjo Pilateso metodu. Vėliau į jį dėmesį atkreipė sportininkai ir pa­prasti žmonės. Nepaisydami amžiaus, lyties ir sąlygų, juo galėjo mėgautis visi. Jis skirtas profilaktikai, reabilitacijai, norint pakoreguoti laikyseną arba palaikyti gerą fizinę būklę. Tik prieš keletą metų šis metodas sulaukė vi­suomenės pripažinimo ir tapo populiarus.

 Pilatesas- pratimų kompleksas skirtas visam kūnui, vystantis lankstumą ir judrumą. Tai viena iš pačių nepavojingiausių fitneso rūšių. Jokie kiti fiziniai pratimai nesuteikia tokio švelnaus poveikio kūnui, tuo pačiu jį stiprindami.

 Moterims pilateso pratimai yra ypač reikalingi, kadangi jie padeda ženkliai sustiprinti apatinės nugaros dalies, pilvo preso ir liemens raumenis, kas yra ypatingai svarbu tiek priešgimdyviniame , tiek pogimdyviniame periode.

 Pilatesas puikiai vysto koordinaciją, gerina lankstumą, moko judėti gražiai ir grakščiai. Pilateso užsiėmimai naudingi įvairaus amžiaus žmonėms- vyrams ir moterims, visiems, kurie nori gražiai atrodyti, gerais jaustis ir būti puikios formos.

Nesvarbu, ar mankštinsitės kartu su treneriu, ar vieni, egzistuoja tik viena sąlyga: pratimai atlie­kami kontroliuojant situaciją, skiriant daug dėmesio tam, ką mes darome čia ir dabar. Tai reikalauja didelio susikaupimo.

 Pilatesą sudaro trys pagrindiniai treniruočių tipai:

  • Treniruotės su specialiais treniruokliais. Pagrindiniai pilateso treniruoklių ir paprastų treniruoklių skirtumai yra tie, kad atrama, ant kurios jūs esate, atlikdami pratimus, nėra stipriai pritvirtinta, todėl atliekant jėgos pratimus, jums teks įdėti daugiau papildomų pastangų tam, kad išlaikytumėte pusiausvyrą ant nestabilaus paviršiaus. Tokiu būdu į darbą įsijungia didelė dalis smulkių raumenų, kurie nefunkcionuoja sportuojant su paprastais treniruokliais.
  • Treniruotės ant grindų. Tai pratimų kompleksai, kurie atliekami gulint arba sėdint ant grindų. Jie gali būti atliekami siekiant įvairių tikslų, pavyzdžiui, skausmo numalšinimui įvairiose kūno dalyse arba laikysenos taisymui ir t.t.
  • Treniruotės ant grindų naudojant specialią įrangą- pilateso žiedas, hanteliai, pilateso guma, kamuolys, espanderiai.

 Pilateso treniruotės yra visiškai saugios, jas naudoja atstatomajai terapijai gydant traumas. Pilatesas taip pat padeda pagerinti kūno kontrolę, paversdamas jį vientisa harmoniška visuma. Būtent todėl norintiems užsiiminėti juo nėra jokių apribojimų: nei amžiaus, nei lyties, nei fizinės būklės.

 Svarbiausia tai, kad pilatesas yra paremtas puikia savijauta, ir nėra vienas iš tų pratimų kompleksų, kurie skirti paruoši kūną pliažo sezonui. Tolygiai išvystyti raumenys- tai raktas į gerą laikyseną, plastiškus judesius bei graciją.