Fitnesas

Kuriuo paros metu geriausia treniruotis?

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Organizmo gyvybinė veikla neišvengiamai yra susijusi su laiko tekėjimu- tai akivaizdu visiems . Tikiuosi, kad šiame straipsnyje pateiktas organizmo funkcionavimas paros laikotarpyje padės daugeliui sportuojančių žmonių, tiek pasirinkti tinkamiausią jiems treniruočių laiką, tiek, šiaip, gyvenime.

Laikas:

1.00. — Daugelis žmonių jau miega apie 3 valandas. Miegas negilus. Tokiu metu organizmas yra labai jautrus skausmui.

2.00. — Didžioji dalis žmogaus organų, išskyrus kepenis, sulėtina savo veiklą. Tuo tarpu kepenys šiuo metu skaido toksines medžiagas.

3.00. — Visas organizmas ilsisi. Pulso bei kvėpavimo dažnis sulėtėja.

4.00. — Kraujo spaudimo lygis yra sąlyginai žemas. Smegenų aprūpinimas krauju  taip pat yra  nepakankamas. Daugelis sergančių žmonių miršta šią valandą. Žmogaus klausa tampa labai jautri.

5.00. — Inkstai nustoja išskirti šlapimą. Miegas balansuoja ties gilios ir paviršutinės stadijos riba. Jei žmogus prabunda, jis jaučiasi žvalus ir pailsėjęs.

6.00. — Kraujo spaudimas pradeda kilti. Širdies plakimas padažnėja.

7.00. — Žmogaus organizmo imunitetas sustiprėja. Jeigu šiuo metu kas nors pabandytų infekuoti virusinį arba patogeninį mikrobą, tai organizmas labai stipriai tam pasipriešintų.

8.00. — Toksinės medžiagos kepenyse galutinai nukenksminamos. Jei šiuo metu gertumėte alkoholinius gėrimus, kepenys būtų per daug apkraunamos.

9.00. — Nervinė- psichinė būsena yra aukščiausiame taške. Jautrumas skausmui sumažėja. Širdis pradeda dirbti energingiau.

10.00. — Žmogus pilnas energijos ir entuziazmo, jo fizinė (sportinė) būklė pati geriausia, kūnas labai judrus, pasiruošęs bet kokiam darbui.

11.00. — Širdis dirba ankstesniu tempu. Žmogaus neveikia nuovargis.

12.00. —Šiuo metu žmogus yra didžiausio aktyvumo būsenoje, todėl pietauti rekomenduojama ne anksčiau, kaip po valandos.

13.00. — Kepenys ilsisi, dalis glikogeno teka į kraują. Atsiranda lengvo nuovargio jausmas, būtina pailsėti.

14.00. — Šią valandą organizmo veikla yra pačiame žemiausiame taške. Žmogaus reakcija sulėtėja ir susilpnėja.

15.00. — Kūno organai tampa labai jautrūs, ypač skonio receptoriai ir uoslė. Pamažu atsistato žmogaus darbingumas.

16.00. — Kraujo sudėtyje padidėja cukraus kiekis, tačiau jis nesukelia ligos, nes jo kiekis labai greitai normalizuojasi.

17.00. — Išauga darbingumo efektyvumas. Organizmo ištvermė padidėja apytiksliai dvigubai.

18.00. — Sumažėja jautrumas skausmui. Nervų sistemos veikla sulėtėja.

19.00. — Pakyla kraujo spaudimas. Nervinė- psichinė veikla nepastovi, žmogus tampa irzlus, dirgliai reaguoja į kiekvieną smulkmeną, kartais gali pasireikšti ūmaus pykčio atvejai.

20.00. — Kūno svoris pasiekia maksimumą. Organizmo reakcija tampa greitesnė. Mokslininkai pastebėjo, kad šiuo metu transporto priemonių vairuotojai padaro mažiau avarijų.

21.00. — Nervinės sistemos veikla normalizuojasi. Pagerėja atmintis.

22.00. — Kraujyje padidėja leukocitų (baltųjų kraujo kūnelių) kiekis. Nukrenta kūno temperatūra.

23.00. — Organizmas ruošiasi poilsiui, ląstelės atstato savo funkcijas.

24.00. — Paskutinė paros valanda. Jei žmogus eitų miegoti 22.00 valandą, jis sapnuotų pačius maloniausius sapnus.

Treniruočių pratimai namuose. Antra dalis.

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Treniruočių pratimai namuose- antrasis etapas.  

Taigi, jūs turbūt jau įsisavinote ankstesnį mankštos pratimų kompleksą, jūsų kūnas adaptavosi prie padidėjusių fizinių krūvių, o jūsų raumenys adekvačiai reaguoja į kiekvieną užsiėmimą. Sekantis pratimų kompleksas bus jaus sudėtingesnis, intensyvesnis, nes rezultatyvių pratimų pagrindas- tai palaipsniui didinami fiziniai krūviai. Tačiau šiuo atveju, su kiekvieną mankšta jūs jausitės vis geriau, o jūsų figūra taps gražesnė, lieknesnė.

 Beje, jei manote, kad nevisiškai įsisavinote pirmąjį pratimų kompleksą, arba jaučiate, kad esate nepasiruošę fizinio krūvio padidinimui, tai dar kurį laiką mankštinkitės pagal pirmąją pratimų programą, kol pajusite, kad fizinė apkrova jums yra nebepakankama.

 Prieš treniruotę, kaip visada, reikalingas psichologinis pasiruošimas- užmirškite visas problemas ir rūpesčius, koncentruokitės ties treniruote. Pasitikrinkite pulsą ir pradėkite apšilimą.

 Apšildami atlikite pirmoje dalyje minėtą bėgimą vietoje arba kambaryje, o jeigu turite galimybę, lauke. Bėgimo trukmė 15 minučių, po to padarykite keletą paprastų apšilimo pratimų, kad ištampytumėte ir sušildytumėte raumenis, paruoštumėte juos treniruotei. Ir nepamirškite pastoviai sekti pulso dažnį.

 Visus žemiau išvardintus pratimus atlikite 8- 10 kartų.

 • Pirmas pratimas. Pasikloję kilimėlį atsigulkite ant nugaros, rankas išskėskite į šonus, delnai nusukti į grindis. Pakelkite abi kojas, tada leiskite jas į kairę ir į dešinę po 8-10 kartų.
 • Antras pratimas. Atsigulkite ant pilvo, rankas sukabinkite už nugaros. Lenkitės keldami liemenį ir atlošdami galvą. Kojų neatkelkite nuo grindų. 
 • Trečias pratimas. Atsigulkite ant nugaros, tiesias kojas kelkite aukštyn į vertikalią padėtį, sulenkite jas, ir vėl gražinkite į pradinę padėtį. Gulėdami tokioje padėtyje, suglaustas tiesias kojas maksimaliai kelkite į viršų, ir vėl nuleiskite.
 • Ketvirtas pratimas. Atsigulkite ant šono, viena ranka atsiremkite į grindis priešais save krūtinės lygyje, kita už nugaros. Būdami tokioje padėtyje kelkite tiesias suglaustas kojas į viršų, kiek įmanoma aukščiau, po to jas nuleiskite.
 • Penktas pratimas. Atsigulkite ant nugaros, sulenktų rankų delnais atsiremkite į grindis šalia galvos. Tada darykite „tiltelį“ remdamiesi į grindis pėdomis, rankomis ir galva. Griįžkite į pradinę padėtį.
 • Šeštas pratimas. Atsigulkite ant pilvo, lenkitės atgal, rankomis įsikibę į kulkšnis.
 • Septintas pratimas. Atsigulkite ant nugaros, kojas išskėsite kuo plačiau, rankas pasidėkite po galva. Tada atsisėskite, po to atsigulkite veidu į grindis. Grįžkite į pradinę padėtį.
 • Aštuntas pratimas. Atsigulkite ant nugaros, iškelkite kojas į viršų 45 laipsnių kampu. "Karpykite" kojomis orą, kas kart sukeisdami kojas vietomis -tai viena, tai kita viršuje.

 Visą pratimų kompleksą baikite raumenų tempimu. Baigę mankštą nepamirškite pasimatuoti pulso dažnio, tikėtina, kas jis bus pakilęs.

 Baigę mankštą galite pradėti vandens procedūras. Trečias treniruočių pratimų namuose etapas bus skirtas tiems, kurie labai trokšta kuo greičiau pajusti rezultatus.

 

Mankšta turintiems antsvorio

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Treniruokliai ir mankšta su svarmenimis

 Anot sporto specialistų, mankšta su svarmenimis ir treniruokliais tinka ants­vorio turintiems žmonėms. Be to, grei­čiausiai tirpdo riebalus, per trumpą laiką padeda patobulinti konkrečią kūno vie­tą.

Sutvirtėję raumenys eikvoja daugiau energijos, net kai nesimankštinate. Kad kristų svoris, svarmenis kilnokite ne mažiau kaip po 30-40 minučių tris­kart per savaitę. Mankštindamiesi giliai ir ritmingai kvėpuokite, taisyklingai atli­kite judesius, antraip mankšta neduos naudos. Geriausiai, kad prižiūrėtų spe­cialistas.

  Svarbiausia - pasirinkti tinkamą krūvį. Jei norite sustangrinti raumenis, rinki­tės sunkesnius svarmenis, o jei nori­te, kad greičiau degtų kalorijos ar padailėtų konkrečios kūno vietos - len­gvesnius (apie 1,5 kg). Intensyviai kilnojant svarmenis, per minutę sudega 8-10 kcal.

Tvirtėjant raumenims, net nesportuojant orga­nizmas kasdien papildomai sudegina 70-100 kcal.

Plaukimas ir mankšta vandenyje

 Tiems, kurios turi didelį antsvorį, sau­giausias ir veiksmingiausias būdas atsikratyti nereikalingų kilogramų -mankšta vandenyje. Kadangi vandeny­je nejuntame kūno svorio (sveriame 80 proc. mažiau), lengviau judėti neapkraunamas stuburas, sąna­riai, raumenys ir širdis. Mažes­nė traumų tikimybė. Be to, ne taip greitai pavargstama, ne­prakaituojama.

 Kadangi vandens slėgis 50 kartų didesnis nei oro, kiekvienam judesiui atlikti išeikvojama daugiau energijos - per pusvalandį sudeginama maž­daug 332 kcal. Taigi lieknėsite nejusdami fizinio krūvio ir be di­delių pastangų. Be to, atliekant pratimus vandenyje, mankštinami viso kūno raumenys, gerėja laikysena. Sportuojant vandenyje, masažuoja­mi ir jungiamieji audiniai, nyksta ce­liulitas.

Joga ir pilatesas

 Yra daugybė jogos ir pilateso pratimų, kuriuos visai nesunkiai atliksite netgi turėdami didelį antsvorį. Atliekant jo­gos pratimus, maksimaliai ištempiami raumenys, todėl organizmas be dide­lių pastangų eikvoja energiją ir degina riebalus. Taip pat tvirtėja visas kūnas ir gerėja savijauta, medžiagų apykai­ta, didėja lankstumas bei raumenų to­nusas. Po jogos ir pilateso treniruočių nekamuoja alkis kaip, tarkim, po aero­bikos ar kitos judrios mankštos. Per pusvalandį mankštos netenkama iki 200 kcal. Ypač veiksmingai dega riebalai atliekant liekninamojo kvėpavimo pratimus.

 Jogos ir pilateso pratimai lavina kūno raumenis, mažina nugaros skausmus, mankština sąnarius, neleidžia formuotis ataugoms, gerina kraujotaką ir treniruoja visą kūną.

Ėjimas

 Vienas bene paprasčiausių būdų sublogti - vaikščiojimas. Anot specialistų, jei kasdien spartesniu žingsniu nueitumėte bent po tris kilometrus, per valandą sudegintumėte 200-300 kilokalorijų -suvalgytos bandelės kaip nebūta!

 Norėdami padailinti kūno linijas, daugiau vaikščiokite: užuot važiavę liftu, lipkite laiptais, automobilį statykite atokiau nuo darbovietės ir t.t. Tam, kad greičiau kristų svoris, sporto specialistai pataria vaikščioti 4,5- 6,5 kilometrų per valandą greičiu. Netgi nedidelis fizinis krūvis, ypač gryname ore, labai naudingas sveikatai. Esmė ta, kad po pusvalandžio vaikščiojimo organizme išsiskiria „laimės" hormonai, kurie atpalaiduoja, slopina stresą . Naujausių tyrimų duomenimis vaikščiojimas - netgi geresnė mankšta už bėgimą ristele, nes sąnariams tenka mažesnis krūvis.

 Atminkite, jeigu jūsų antsvoris tikrai didelis, nepulkite bėgioti ar važinėti dviračiu. Nesirinkite ir intensyvių aerobikos treniruočių. Anot specialistų, dideli fiziniai krūviai kenkia širdžiai ir sąnariams.

Treniruočių pratimai namuose. Pirma dalis.

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

 Treniruotės namuose- tai puikus būdas palaikyti gerą sportinę formą, jums nereikės eiti į sporto klubą, o kūnas taps gražus bei lieknas. Tinkamiausias laikas treniruotis yra ryte, tik prabudus- taip išvengsite nemigos, o likusią dienos dalį būsite žvalūs.

 Prieš pradedant treniruotis, jums būtinai reikia pasiruošti treniruočių vietą- gerai išvėdinkite kambarį, pasitieskite kilimėlį. Kitas žingsnis bus pasitikrinti jūsų fizinį pasirengimą. Atsisėskite patogioje padėtyje ir atsipalaiduokite.

Galvokite apie ką nors gražaus, ramaus, tai kas jums malonu. Ši meditacija truks penkias minutes, tačiau ji paruoš jūsų kūną tolimesniems užsiėmimams. Praėjus penkioms minutėms, pasimatuokite savo pulso dažnį- penkiolika sekundžių skaičiuokite pulso tvinksnius, gautą skaičių padauginkite iš keturių.

 Kai pamatavote vidutinį pulsą, atlikite 20 gilių pritupimų per 30 sekundžių. Jeigu jūsų širdis gerai prisitaiko prie fizinių krūvių, tai pulso dažnis grįš į pradine būklę antrą arba vėliausiai trečią minutę. Žmogaus, nepratusio prie fizinių krūvių, pulso dažnis neturi viršyti 150- 180 tvinksnių per minutę, o pradinės būklės tampa tik po dešimties minučių.

 Toliau, palaipsniui einame savo tikslo link. Jei nenorite, kad kitą dieną jūsų raumenys skaudėtų, o jūs jaustumėtės kaip sudaužyti, tai apšilimas būtinas treniruočių elementas. Kad raumenys apšiltų, būtų neblogai prabėgti dešimties minučių lengvą krosą, tačiau jei neturite galimybių bėgioti lauke, galite lengvais žingsneliais bėgti po kambarį arba vietoje. Po  dešimties minučių bėgimo, pereikite prie žingsniavimo, atgaukite kvėpavimą ir būtinai pasimatuokite pulsą.

 Tolesnius pratimus atlikite 8- 10 kartų:

 • Pirmas pratimas. Raumenys yra apšilę ir pasiruošę tolesnei mankštai. Atsigulkite ant pilvo ( ant patogaus kilimėlio, kurį pasitiesėte anksčiau), rankas išskėskite į šalis, delnai pasukti žemyn. Pakelkite dešinę koją ir leiskite ją žemyn į kairę ir į dešinę. Tada kartokite pratimo veiksmą su kaire koja.
 • Antras pratimas. Likite gulėti ant grindų pilvu žemyn. Atsiremkite delnais į žemę krūtinės lygyje. Remdamiesi į grindis, ištieskite rankas, išlenkite nugarą, keldami korpusą ir atlenkdami galvą atgal.
 • Trečias pratimas. Apsiverskite ant nugaros ir sulenkite kojas. Tada ištieskite jas 45 laipsnių kampu ir leiskite prie grindų.
 • Ketvirtas pratimas. Atsigulkite ant šono, viena ranka atsiremkite į grindis prieš krūtinę, kita už nugaros. Iš pradžių  darykite sukamuosius judesius tiesia dešine koja, po to apsiverskite ant kito šono ir kartokite tą patį pratimą su kaire koja.
 • Penktas pratimas. Vėl atsigulkite ant nugaros, rankas paguldykite po galva, kojas sulenkite per kelius, pėdas tieskite prie klubų. Kelkite klubus kuo aukščiau, pačiu geriausiu atveju, galite padaryti „tiltelį“ ant menčių. Baigę vėl atsigulkite ant nugaros.
 • Šeštas pratimas. Atsigulkite ant pilvo. Paeiliui kelkite ištiestas kojas.
 • Septintas pratimas. Vėl atsigulkite ant nugaros, rankas padėkite ant talijos. Kelkite klubus į viršų be rankų pagalbos sėdėjimo padėtyje (žvakė).
 • Aštuntas pratimas. Likite gulėti ant nugaros, rankas laikykite už galvos. Sulenkite kojas per kelius, ir prisimindami vaikystę, judėkite kojomis, tarsi mintumėte dviratį.
 • Devintas pratimas. Baigsime mankštos namuose kursą tempimo pratimais. Atsisėskite ant kilimėlio ir ištieskite kojas. Rankomis bandykite pasiekti kojų pirštus, jei nepavyksta, tai siekite, tiek kiek galite. Tuo metu nugara turi būti tiesi, o jūs lėtai lenkitės į priekį. Kai kakta pasieksite kelius, tai jūs jau būsite pasiekę idealą.
 • Štai ir viskas, o dabar belieka pasirašyti ant lapelio didžiosiomis raidėmis „ AŠ TRENIRUOSIUOSI TRIS KARTUS PER SAVAITĘ“ ir pasikabinti jį tokioje vietoje, kur jūs dažniausiai būnate.

 Idealios figūrios siekimas- tai ilgas kelias, tačiaus efektas pranoksta lūkesčius.

 

Aerobinės treniruotės specifika ir ypatumai

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

 Prieš pateikiant atsakymus į tokius klausimus kaip "kiek ilgai, kaip sunkiai bei kaip dažnai sportuoti, reiktų paminėti ir tai, kad dar prieš pradedant planuoti bei kurti bet kokią kardiovaskuliaminę treniruotę, reikėtų įsitikinti, ar planuojamos treniruotės intensyvumas atitinka Jūsų asmeninį pajėgumą ir ar tinkamai yra apkraunama širdis tam, kad ji stiprėtų ir būtų sveika.

 Tinkama ir tikslinga fizinė apkrova yra tokia, kuri ritmingų, nuolatinių stambiųjų raumenų judesių pagalba pamažu, nuosekliai didina širdies susitraukimų dažnius bei tinkamu ritmu grąžina kraują venomis atgal į širdį.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą pradinį krūvį ir nepamiršti, kad krūvis iš esmės turėtų būti progresyvus, tai yra — didėjantis.  Viską, ką jau pasakėme anksčiau, galima išsakyti paprastu, kiekvienam suprantamu sakiniu: jei norite progresuoti ir nuolat tobulėti, kaskart atėję į salę dirbkite vis sunkiau.

 Daugelis gyvenimiškų faktorių (net ir kasdieninių situacijų) gali padidinti širdies susitraukimų dažnius bei paspartinti veninio kraujo grįžimą atgal į širdį. Pavyzdžiui, susijaudinimas, tam tikri vaistai, atmosferos karštis, dehidratacija (organizmo skysčių netekimas), išgąstis, net smagus kvatojimasis arba tiesiog tradiciniai jėgos pratimai treniruoklių salėje. Taigi, norint iš tikrųjų pasiekti kardio- vaskuliarinės treniruotės efektą bei progresuoti, kraujas atgal į širdį turi grįžti būtinai tokiu pačiu greičiu.  Jeigu jūs pasirinkote tradicinę (nuo vidutinio iki sunkaus svorio) jėgos treniruotę (1- 12 pakartojimų iki visiško nuovargio), turite žinoti, kad toks darbas sporto salėje didina širdies susitraukimų dažnį (kelia pulsą), bet nebūtinai skatina organizmo deguonies pasisavinimą.

 Kaip nustatyti, ar jėgos treniruotėje žmogus stiprina savo širdį, ar kaip tik jai kenkia? Žinant, kad kraujas turi grįžti atgal į širdį tokiu pačiu greičiu, darosi aišku, kad tai — ne „širdies stiprinimo" treniruotė, nes širdis dirba ne tik deguonies trūkumo sąlygomis. Negalima pamiršti ir to, jog keliami svoriai sutrikdo kraujo apytaką (padidėja spaudimas). Jeigu tokių treniruočių metu matuosite pulsą (be abejo, jis bus pakilęs),todėl galite suklysti galvodami, kad darote efektyvią kardio treniruotę. Tik tokia veikla, kuri „įtraukia" stambias kūno dalis (kojas, dubens sistemą, sėdmenis), pavyzdžiui, vaikščiojimas, bėgimas, važiavimas dviračiu, plaukimas ir t.t., gali sudaryti palankias sąlygas greitam bei stipriam kraujo grįžimui atgal į širdį.

 Kiekvienam, norinčiam sportuoti efektyviai, reiktų žinoti, kas yra NUOLATINIS LYGIS ( angl. steady rate). Tai — pratimo atlikimo intensyvumas, kuris yra palaikomas gana lengvai. Svarbu suprasti nuolatinį intensyvumo lygį. Jeigu ateity jūsų treneris paprašys pakelti krūvį aukščiau šitos „patogios" zonos arba sumažinti krūvį po sunkios, įtemptos treniruotės (aktyvus atsistatymas), jūs tiesiog žinosite, kaip tai padaryti. Kadangi jausite savo komforto zoną. Tai padės optimizuoti treniruotės efektyvumą bei krūvį. Jeigu „krentate" nuo dviračio po įtempto, greito važiavimo apie 30 sekundžių, jūsų raumenys nedirba aerobiškai, o jūs pats tikrai nesportuojate komfortabiliai.

 Jeigu norite rimtai pakelti savo bendrą fizinį pajėgumą, reikėtų padidinti treniruočių skaičių nuo 3 iki 6 kartų per savaitę. Jei jūs dar tik pradedate sportuoti, tokiu atveju treniruotė turėtų vykti ne dažniau kaip 2-3 kartus per savaitę su viena poilsio diena tarp treniruočių. Taip treniruojantis bendras širdies bei kraujagyslių sustiprėjimas, ištvermės pagerėjimas bei visapusiškas tobulėjimas yra garantuojamas.  Kaip ilgai sportuoti, visais atvejais priklauso nuo jūsų asmeninio fizinio pajėgumo. Jeigu tik pradedate rūpintis savo fizine sveikata, pradėkite treniruotis po 5-10 minučių vieną arba du kartus per dieną ir pamatysite ryškius pokyčius.  Turėtumėt siekti to, jog galimybės sportuoti, neperkopiant per savo paties fizines ribas, išaugtų iki kokių trisdešimties minučių kasdien. Paruošiamajame etape pradėkite nuo kokių 5-15 minučių lengvo pasivaikščiojimo arba važiavimo dviračiu be sustojimų. Galima šią „dienos sporto porciją" padalinti į kelias trumpesnes atkarpėles (kad ir po 5 minutes). Po dviejų savaičių prailginkite treniruotę iki 15-20 minučių, ir nepamirškite, kad bet kada galite suskirstyti šį treniravimosi laiką į trumpesnes atkarpas.

 Jeigu treniruotės vyksta nenutrūkstamai, antrasis, tobulėjimo etapas, dažniausiai trunka iki 6 mėnesių (jei jūs treniravotės nereguliariai, tiesiog pailginkite šį laiką). Kas dvi, tris savaites didinkite treniruotės trukmę apie 5-10 % (bet ne daugiau) tol, kol gana patogiai jausitės įveikdami 30 minučių barjerą. Iki šio etapo pabaigos, norėdami išvengti treniruotės nuobodulio, 2-3 kartus per savaitę galite padidinti bendrą dienos treniravimosi laiką net iki valandos. Apskritai sportuojant ilgiau kaip valandą sumažėja treniruotės efektyvumas bei nauda (t. y. jūsų rezultatai yra neverti įdedamų pastangų kiekio bei sugaišto laiko). Padidėja ir galimybė susižeisti.

 Žmonės gana dažnai klysta sutapatindami palaikymo etapą su regresavimu  (pakopiniu formos praradimu). Šiuo metu tiesiog reiktų priimti savo formą tokią, kokią jūs jau pasiekėte, ir toliau sportuoti taip, kad ši veikla teiktų tik malonumą. Realybė yra tokia— bet kokiu atveju ateina toks laikotarpis, kai jau nėra taip lengva tobulėti, kaip  anksčiau. Prisiminkite, koks buvote, kai tik pradėjote treniruotis. Juk tada rezultatai augo tiesiog akimirksniu... Vėliau šis procesas sulėtėjo. Taip ir prasideda palaikymo periodas, kuriuo metu jūs galite griebtis įvairiausių metodų (pavyzdžiui, intervalinė treniruotė, kintantis treniruočių dažnis, trukmė bei intensyvumas). Svarbiausia yra tai, kad treniruotės turėtų būti linksmos.

 Ateityje, žinoma, viskas priklausys nuo jūsų norų bei ilgalaikių tikslų (pavyzdžiui, nuo asmeninių rezultatų siekimo arba net dalyvavimo varžybose). Bet nepamirškite apie svarbiausias gyvenimo tiesas, sakančias, jog geriausia, būti sveikam, energingam, aktyviam, linksmam ir t.t.

Step aerobika

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Žodis „step“ išvertus iš anglų kalbos reiškia „žingsnis“. Tegul step aerobikos užsiėmimai tampa pirmu žingsneliu kelyje gražios figūros, kurią sukursite patys, link. Žingsnių aerobika yra labai paprasta, ji nereikalauja pernelyg didelio susikaupimo bei koncentracijos, norint įsisavinti bei teisingai atlikti veiksmus ir judesius.

 Step aerobiką sukūrė žinoma JAV fitneso instruktorė Džina Miler (Gina Miller). Ji pritaikė stepą savo kasdienėms treniruotėms po to, kaip patyrė kelio traumą. Pirmoji treniruočių priemonė, kuria ji pasinaudojo, kad greičiau pasveiktų ir atgautų formą, buvo jos namo prieangio laiptelis. Džinai taip patiko šis naujas judėjimo tipas, kuriame buvo nusileidimo ir pakilimo elementų, kad net nepastebėjo kaip pralėkė laikas ir atsikvošėjo kai visiškai pasveiko ir atgavo ankstesnę sportinę formą. Taigi, ji pati patyrė ir įsitikino, kad pačios paprasčiausios treniruotės ant laiptelių davė puikius rezultatus. Būtent tai įkvėpė ją suskurti visiškai naują aerobikos rūšį, kurios pagrindu tapo jos reabilitacijos metu atliktų pratimų kompleksas.

 Štai tokia yra dar vieno puikaus sporto atsiradimo istorija- step aerobikos, kuri ne tik padeda suformuoti gražesnę figūrą, bet taipogi labai teigiamai veikia visą kūną.

 Step aerobika naudojama artrito, osteoporozės bei kitų ligų, sukeltų hipodinamijos (nepakankamo judėjimo), gydymui ir profilaktikai. Ji taip pat naudinga sportininkams, kurie galėtų naudoti šių pratimų kompleksą geram raumenų apšilimui.

 Step aerobika taip pat plačiai naudojama reabilitacijos periodu, organizmo atstatymui po įvairių ligų ar traumų. Ši aerobikos rūšis yra unikali. Jums nereikia pirkti brangiai kainuojančių treniruoklių, užtenka minimalių sąlygų, kurias turbūt rasite bet kuriame bute. Minimalios sąlygos tai yra žemas suoliukas, plati guminė juosta, kamuolys ir du nedideli hanteliukai, kurie padės pasiekti reikiamą apkrovą pečiams.
Išskirtinės šios naujos sporto rūšies ypatybės yra šios: jūs išvystysite harmoningai sudėtą figūrą, nuostabią laikyseną bei išmoksite atlikti gražius, išraiškingus ir tikslius judesius.

 Stepo suoliukai būna skirtingi. Pagrindinis suoliukams taikomas reikalavimas- kad jums ant jo būtų patogu sportuoti. Idealiu atveju suoliukas turėtų būti nuo vieno iki pusantro metro ilgio ir ne siauresnis nei 40 cm, Tiesa, per platus suoliukas taip pat netiks, nes ant jo bus nepatogu treniruotis. Geriausias plotis yra 40- 60 cm, o suoliuko aukštis priklauso tik nuo jūsų. Kuo jis aukštesnis, tuo didesnę apkrovą patiria besitreniruojantis ant jo žmogus. Kai kuriose specializuotose sporto parduotuvėse galite rasti stepo suoliukų, kurie turi kojeles, tad jų aukštis yra reguliuojamas. Jeigu jūs turite standartinį suoliuką, neskubėkite pirkti aukšto, nes pakankamas aukštis yra 30 cm.

 Taip pat labai svarbus yra šio, iš pažiūros paprasto sportinio įrenginio, paviršius. Jis, jokiu būdu, negali būti slidus, ir kaip taisyklė, jis dažniausiai būna padengtas aptemta guma. Taip yra daroma tam, kad užkirstų kelia galimoms traumoms.

 Plati ir standi guminė juosta taip pat pravers step aerobikoje- ji puikiai paįvairins užsiėmimus ir padidins jų efektyvumą.
Kamuolys tiks bet koks- nuo mažo teniso kamuoliuko iki didelio futbolo kamuolio. Vienintelis sprendžiamasis faktorius yra, kad jums būtų patogu.

 Atkreipkite dėmesį į muziką- ji turėtų būti linksma. Patartina klausytis žinomas melodijas, kadangi, netgi pasąmoniniame lygyje, žmogus nesąmoningai reaguoja į muzikos ritmą.

 Step aerobika, teigiamai veikia visą organizmą- stiprina kvėpavimo takų, širdies kraujagyslių, raumenų bei nervų sistemas, taip pat sureguliuoja kraujo spaudimą bei vestibuliarinio aparato veiklą.

 Visi step aerobikos pratimai skirti širdies raumens stiprinimui bei geresnės judesių koordinacijos lavinimui. Pagrindinis stepo ir klasikinės aerobikų skirtumas yra toks- atliekant analogiškus pratimus, galima pasitelkti gerokai didesnes apkrovas bei greičiau pasiekti norimą rezultatą. Step aerobika kūną veikia kompleksiškai, tuo pačiu švelniai koreguoja kojų formą, lavindama reikalingas raumenų grupes.

  Užsiiminėkite step aerobika ir jūsų kūnas taps lieknas, lankstus, plastiškas bei ištvermingas.

Maistas prieš bėgimą ir po jo

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Ne visi žmonės, kurie bėgioja, susimąsto dėl savo mitybos. Naujokai dažniausiai tiesiog nežino ką reiktų valgyti prieš bėgimą ir po jo, taip pat kiek ir kaip dažnai gerti vandens.

Lietuviškos vaišės pagardintos spirgučiais

Privalgę kotletų ar cepelinų, kurie virškinimo metu organizmą gerokai apkrauna, žmonės išsiruošia bėgioti ir galiausiai bebėgdami susiduria su problemomis- tiksliau procesais, kurie vyksta organizme. Apima sunkumas, o tiksliau, kraujas iš virškinamojo trakto nukreipiamas pagrinde į kojų raumenis, kurie naudojami bėgant, todėl skrandžio turinys tampa tarsi inkaru, neleidžiančiu žmogui pajausti bėgimo malonumo.

Kodėl taip atsitinka?

Sunkiai virškinamas maistas: mėsa, žuvis, riešutai (baltymai) virškinami kelias valandas, ir paprasčiausiai žmogus tiek laiko negali išlaukti iki treniruotės neužkandęs kažko papildomai, taipogi ir energijos atsargų iš baltyminio maisto organizmas nesukaupia tiek, kiek reiktų norint bėgimo metu jaustis energingai ir žvaliai. O  ir tas kelias valandas žmogus praleistų kažką veikdamas ir galbūt išnaudodamas energijos atsargas.

Kaip to išvengti?

Paprastai – prieš bėgimą ir po jo rinkitės maistą, kuriame gausu angliavandenių ir kuo lengviau virškinamą. Kasdieniniai pavyzdžiai: virtos (geriausia garuose) bulvės, ryžiai, makaronai, kuriuos dar galima užsikasti daržovių salotomis, bet derėtų vengti riebių padažų, majonezo ar grietinės. Jei leidžia galimybės – švieži vaisiai yra puiki alternatyva, bet jų reiktų valgyti gausiai ir rinktis kuo geresnės kokybės, o geriausia ekologiškus. Bananai yra vienas populiariausių pasirinkimų tarp sportininkų. To priežastis, kad jie turi daug kalorijų (nebijokite, nuo šių kalorijų nesustorėsite) ir yra labai greitai bei lengvai virškinami. Jeigu turite smulkintuvą (blender‘į) galite pasigaminti įvairių kokteilių, kurie taip pat yra puikus maistas bėgimui.

Likus maždaug valandai iki bėgimo, pasistiprinkite. Valgykite palengva, neskubėkite, jei matote, kad neįveiksite viso maisto, galite pabandyti padaryti nedidelę pertaukėlę ir galbūt po jos apetitas sugrįš. Tik žinoma nepadauginkite, nes organizmas ir nuo lengvo maisto gali apsunkti.

Taip pat, prieš valgį yra labai svarbu atsigerti vandens ir ne iš karto prieš valgymą, o bent jau likus kelioms minutėms iki jo. Valgymo metu tai daryti nėra būtina, nebent pats maistas savaime skatina troškulį. Vandens reikia atsigerti ir prieš bėgimą, jo kiekis priklauso nuo to kokį atstumą bėgsite, nuo oro temperatūros.

Ką veikti po bėgimo?

Iš karto po bėgimo atsigerkite vandens. Geriausia neskubant, keletą minučių gurkšnoti vandens buteliuką.

Po to idealiausias variantas yra suvalgyti vieną ar du bananus. Jeigu bananų neturite ar nemėgstate, rinkitės kitą angliavandenių kilmės, daug kalorijų turintį užkandį. Datulės, įvairūs džiovinti ir švieži vaisiai yra puikus pasirinkimas, taip pat tinka ir virtos daržovės: ryžiai, makaronai, bulvės ir t.t.

Nereikia, kad užkandžio kiekis būtų didelis. Užkandžio svarbiausia paskirtis – atstatyti glikogeno (tai yra tarsi Jūsų „kuras“, kuris kaupiasi kepenyse) kiekį, kuris buvo išnaudotas bėgimo metu. Kiek vėliau jau galite valgyti sau patinkantį maistą.

Bėgimas neturi būti kančia

Pabaigai reikia paminėti, kad bėgimas jokiu būdu neturi virsti kančia. Su maistu daugiau mažiau aišku, bet jei esate bėgime naujokas, galbūt kyla daugiau klausimų. Bėgimo pamokos gali suteikti reikiamą informaciją.

Sėkmės bėgime!

 

 

Patarimai pradedantiesiems

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Pirmasis klausimas, kuris iškyla naujokams fitnese- nuo ko pradėti. Prieš pirkdami abonementą, nusistatykite tikslą, kurį treniruodamiesi stengsitės pasiekti. Norite atsikratyti keleto nereikalingų kilogramų? Pakelti raumenų tonusą? O gal tiesiog pagerinti savo kūno fizinę būklę ir ištvermę? Pagal tai, kokių rezultatų jūs siekiate, jums reikės pasirinkti užsiėmimų kryptį.

 Jėgos treniruotės skirtos tiems,kurie planuojaužsiauginti arba sustiprinti raumenų masę.

 Treniruodamiesi specialiais treniruokliais, jūs galėsite paveikti skirtingas raumenų grupes. Jėgos treniruočių pagalba, jūs galėsite pakoreguoti norimas kūno vietas- vienas padidinti, o kitas sumažinti.

 Aerobika- tai specialūs pratimai, atliekami pagal muziką. Šie užsiėmimai stiprina širdies kraujagyslių bei kvėpavimo takų sistemas, padeda suliesėti.

Egzistuoja daugybė aerobikos rūšių. Šokių aerobiką sudaro įvairių ir skirtingų šokių krypčių- latino, džiazo, hip- hopo. Step aerobikos užsiėmimai, vyksta naudojant specialią platformą- stepą. Pakildami ir nusileisdami ant jos, jūs galite greitai pasiekti puikią blauzdų bei sėdmenų raumenų formą. Vandens aerobikos pratimai, kaip jau supratote iš pavadinimo, vyksta vandenyje, tiksliau, baseine. Vandens arba kitaip vadinama akva aerobika rekomenduojama ir nėščiosioms, ir vyresnio amžiaus žmonėms, nes ji turi daug privalumų. „Vandens“ užsiėmimai stiprina raumenis, gerina lankstumą bei ištvermę.

 Prieš pasispręsdami, kurią fitneso kryptį pasirinksite, būtinai apsilankykite pas gydytoją. Specialistas įvertins jūsų organizmo būklę ir pateiks konkrečias apkrovų rekomendacijas. Sveikiems žmonėms, optimalus variantas būtų, jėgos treniruočių ir aerobikos užsiėmimų derinys. Tačiau, jeigu jūs turite problemų su kraujo spaudimu ar sąnariais, arba sergate kokiomis nors chroninėmis ligomis, tokiu atveju jums geriausiai tiktų individuali programa. Šiuolaikiniuose fitneso centruose dirba treneriai, kurie padės jums sudaryti užsiėmimų planą. Asmeninio trenerio paslaugos paprastai yra apmokamos atskirai, tad jei neturite pakankamai lėšų, galite apmokėti vieną konsultaciją, kurios metu treneris jums parengs treniruočių planą, o jūs jį vėliau realizuosite savarankiškai.

 Pagrindiniai fitneso principai pradedantiesiems:

 Reguliarumas. Jeigu jūs rimtai nusprendėte „susitvarkyti“ savo figūrą, atminkite: reguliarumas- būtina sąlyga. Variantas “ savaitę sportuoju- dvi savaites tinginiauju“ neduos jokio efekto. Jei norite pasiekti rezultatų, jūs turite treniruotis  kelis mėnesius, nemažiau kaip 3 kartu per savaitę. Po to galima pereiti prie palaikymo pratimų sistemos (2 kartus per savaitę po 30- 40 minučių.)

 Palaipsninis apkrovų didinimas. Jei anksčiau neužsiminėjote fitnesu, treniruotis pradėkite nuo trumpų užsiėmimų, po 10- 15 min, palaipsniui ilgindami užsiėmimų laiką iki 30- 40 minučių per dieną. Pirmiausia turėtų vykti aerobinė treniruotė, po to treniruokliai.

 Be mazochizmo! Neverta kankinti savęs pernelyg didelėmis apkrovomis, ypač, pirmaisiais užsiėmimų mėnesiais. Nuovargį, be abejonės, turite jausti, bet jeigu treniruosite tol, kol beveik pasieksite sąmonės netekimo būseną, o po treniruotės nebeturėsite jėgų pareiti namo- tokios treniruotės neduos jums jokio naudos,  bet tikrai bus žalingos.

  Pabaigai, keletas patarimų norintiems užsiiminėti fitnesu:

 Nebijokite jaustis nepatogiai.Bijote, kad pradėję lankyti sporto klubą, jausitės nepatogiai šalia jau pažengusių sportininkų? O gal manote, kad jūsų kūnas atrodo nepakankamai gerai? Visa tai beprasmiška. Sporto klubų lankytojai eina ten tam, kad pasirūpintų savo figūra, o ne galvoti ir stebėtis jūsiške J. Juolab, kad visi jie kažkada buvo tokie pat naujokai, kaip ir jūs. Tegul jų sportiški kūnai bus jums pavyzdžiu bei papildomu stimulu pasiekti gerų rezultatų.

 Pasirinkite kuo patogesnius drabužius bei avalynę. Tai padės jums ne tik jaustis patogiai ir pasitikinčiai treniruočių metu, bet taip pat pagreitins jūsų užsibrėžto tikslo pasiekimą. Tai tiesa, ne kažin ar galėsite pilna jėga atlikti pratimą, jeigu avalynė spaus, o drabužiai varžys judesius ar griauš kūną. Patogi sportinė apranga leidžia treniruotis efektyviau, taigi rezultatai būna geresni.

 Sudarykite mėnesio treniruočių grafiką ir planą kiekvienai savaitei. Tai jums padės geriau planuoti savo laiką bei garantuotai ir reguliariai lankyti jau suplanuotas treniruotes.

 Atminkite- sudėtingiausia yra pradėti. Kai tik žengsite pirmą žingsnį, judėti pirmyn, gražios figūros link, bus daug paprasčiau. Ir galbūt po pusės metų, jūs jau patarinėsite kitiems fitneso naujokams, tokiems, kokie jūs esate dabar.

Kaip padidinti ištvermę

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

 Tie, kurie pirmą kartą ateina į sporto klubą, dažnai susiduria su tokia problema: jėgų užtenka tik geram apšilimui, o po to sutrinka kvėpavimas, dreba raumenys, linksta kojos... Kiekvienas treneris jums patvirtins, kad atliekant pratimus svarbiausia yra nepertraukiamas veiksmo tęstinumas. Riebalai pradeda degti tik praėjus pusvalandžiui nuo treniruotės pradžios, todėl labai svarbu šį laiko tarpą treniruotis nesustojant ir nesiilsint, kitaip teks viską pradėti iš naujo. Kaip padidinti ištvermę ir treniruotis efektyviau sužinosite perskaitę šį straipsnį.

Norint padidinti ištvermę, reikės atsižvelgti į labai skirtingas organizmo funkcijas ir vietas. Pirmoji yra emocinė. Labai svarbu yra jausti trenerio palaikymą ir priimti jo patarimus kaip stimulą siekti rezultatų, o ne kaip raginimą, dėl kurio krenta ūpas.

Atėję į sporto klubą, iškart išmeskite iš galvos visus rūpesčius, kitaip emocinis nuovargis peraugs į fizinį. Jeigu jūs treniruojatės savarankiškai, būtinai atkreikite dėmesį į ... muziką. Taip, būtent į muziką. Visai neseniai mokslininkai įrodė, kad muzika gali padėti padidinti žmogaus fizinę ištvermę. Ji sumažina nuovargį, pakelia nuotaiką, ir jūs rasite jėgų vis kitiems pratimams atlikti. Mokslinių tyrimų rezultatai parodė, kad žmonės, kurie sportuoja su muzika, treniruojasi 15 % laiko ilgiau.

 Taisyklinga mityba taip pat padės jums padidinti ištvermę. Neužmirškite, kad prieš treniruotę reiktų gana sočiai užkasti tam, kad jums užtektų jėgų treniruotis. Jeigu jūs sportuojate rytais, tai būtinai pusryčiaukite- po nakties miego jūsų organizmui reikia dukart daugiau energijos, todėl kažin ar ilgai atlaikytumėt treniruotę būdami tuščiu skrandžiu. Ištvermę padidinti padės kruopos, energetiniai batonėliai, obuoliai ir vynuogės, kuriuose yra daug kvercetino. Ši medžiaga padeda mūsų organizmui kovoti su stresu bei nuovargiu.

 Tačiau svarbiausia kovoje už ištvermę yra užsiėmimų reguliarumas bei palaipsninis krūvių didinimas. Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamiausią fitneso kryptį- aplankykite kelis sporto klubus ir išbandykite viską: nuo lengvo fitneso iki jėgos apkrovų. Treniruočių įvairovė padės jums suprasti, kaip padidinti ištvermę. Jeigu jūs atliekate pratimus be didesnio įsitempimo, tai tokie užsiėmimai jums netinka. Jeigu jūs galite atsilaikyti tik penkias minutes, tai šis variantas taip pat nėra optimalus. Krūvis turėtų būti vidutinis, kad turėtumėte ko siekti.

 Jūsų fitneso treneris taip pat gali padėti padidinti ištvermę, rekomenduodamas specialius pratimus. Pavyzdžiui, treniruotės su nedideliais svoriais padės sustiprinti visą raumenų korsetą. Statiškos treniruotės- joga ir pilatesas- labai naudingos norintiems padidinti ištvermę, bet sunkiai pakeliantiems jėgos treniruotes (labai tinka moterims). Nepaisant to, kad tiek joga, tiek pilatesas neatrodo sunkūs, jie pareikalaus iš jūsų nemažai energijos.

 Jūsų ištvermingumas taip pat gali priklausyti nuo individualių jūsų organizmo savybių. Gali būti, kad jūsų problema yra ne raumenyse, o nemokėjime teisingai kvėpuoti. Galbūt jums teko girdėti apie tai, kad žmonės bėgant amžiui nustoja taisyklingai kvėpuoti- kvėpavimas tampa paviršutinis, organizmui trūksta deguonies... Treniruojantis netaisyklingas kvėpavimas neigiamai veikia treniruočių kokybę. Kvėpavimo raumenis taip pat reikia treniruoti! Pabandykite atlikti kvėpavimo pratimus iš įvairių praktikų. Pasidomėkite cigun, o treniruotės metu nepamirškite taisyklingai kvėpuoti ir neignoruokite trenerio patarimų.

 Dar viena galima problema- raumenų masės trūkumas. Nuo to gali kentėti įvairaus svorio bei kūno sudėjimo žmonės, norintys padidinti savo ištvermę. Norint priaugti raumenų masės, reikia lankyti jėgos pratimų užsiėmimus. Jokiu būdu nepulkite kilnoti rekordinių svorių: dirbkite su tais svoriais, kurie atitinka jūsų jėgas ir palaipsniui gerinkite pasiektus rezultatus. Beje, niekada neapsistokite ties viena fitneso sritimi: ištvermei su monotonija nepakeliui. Raumenys pripranta prie krūvių ir nebesivysto.

 Ideali vieta ištvermei bei kvėpavimo raumenims vystyti yra baseinas. Čia jūs galite savarankiškai reguliuoti savo krūvius, tokiu būdų jūs ne tik galite lavinti raumenis, bet ir pagerinti lankstumą, sutvirtinti stuburą.

 Sportiniai pasiekimai visada pasiekiami sunkiai, atkakliai treniruojantis ilgus metus. Svarbiausia siekiant tikslo yra nepamiršti malonumo- jeigu jūs nesportuojate profesionaliai, tai nėra tikslo versti save treniruotis per daug. Įsiklausykite, ką jums sako jūsų kūnas. Gali būti, kad jūsų nuovargio ir silpnumo priežastis yra ta, kad treniruotės neteikia jums džiaugsmo? Pabandykite surasti sporto šaką, kuria jūs mėgausitės, ir problema „kaip padidinti ištvermę“ taps visiškai nebeaktuali.

Kas tai yra fitnesas?

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Kažin ar rastume civilizuotame pasaulyje nors vieną žmogų, kuris nebūtų girdėjęs žodžio fitnesas? Turbūt ne. Daugelis žmonių aktyviai užsiima fitnesu, kitiems fitnesas yra priemonė užsidirbti milžiniškus pinigus, o tam tikri žmonės skiria fitnesui  visą savo gyvenimą. Tiesa, yra nemažai žmonių, kurie šią sporto rūšį vertina skeptiškai, tačiau be reikalo.

 Šiandien dažnai galite išgirsti kalbant- “šiandien einu į fitneso treniruotę“, „ tapkite sveikesni fitneso pagalba“, gražus ir sveikas kūnas išugdomas treniruojantis fitnesą“ ir pan. Natūraliai kyla klausimas, kas gi toks tas fitnesas, ir kodėl jis toks visagalis?

 Štai šioje vietoje susiduriame su paradoksu, nes iki šiol vis dar nėra aiškaus “fitneso „ apibrėžimo, netgi nėra pratimų klasifikacijos, pagal kuriuos galima būtų apibūdinti fitnesą.

 Taigi, fitnesas yra labai plati sritis, tačiau visgi pabandykime išsiaiškinti, kas tai yra ir pažvelgti į tai iš visų pusių.

 Pirmiausia kreipsimės pagalbos į anglų- lietuvių kalbų žodyną. Išvertu iš anglų kalbos šis žodis reiškia gerą fizinę būklę, fizinę sveikatą. Taigi, savaime peršasi išvada fitneso treniruotės yra skirtos fizinei sveikatai palaikyti ir pagerinti. Ką gi, jau turime pagrindinę  šio termino charakteristiką: fitnesas- tai fizinių pratimų rinkinys, skirtų pagerinti visas kūno bei organizmo sistemas.

 Egzistuoja begalė įvairiausių fitneso programų, kurios, beje, yra saugios ir sukurtos taip, kad suteiktų maksimalią naudą žmogaus organizmui. Pagrindinis visų programų tikslas yra ne kokių nors sportinių rezultatų pasiekimas, bet žmonių pratinimas prie fizinio aktyvumo bei sveikos gyvensenos būdo.

 Fitneso programos yra kuriamos patyrusių specialistų- trenerių, sportininkų, gydytojų, dietologų ir kitų šios srities profesionalų, kurie galėtų padėti sukurti geriausią kompleksinę metodiką organizmo sveikatos būklei pagerinti.

 Kitaip sakant, fitnesas- tai įvairių sporto specialistų daugiamečio darbo ir patirties šioje srityje rezultatas. Štai ir turime vieną apibrėžimą.

 Fitnesas  gali pasiūlyti ne tik kūno kultūros užsiėmimus, bet ir savitą gyvenimo būdo filosofiją, aiškiai nustatytą vertybių sistemą. Jei norite būti sveiki, tai teigiamas požiūris į pasaulį, į save, yra būtinas. Vidinė harmonija yra tiesiogiai susijusi  su išorine.

 Šią užduotį, kartu su kitomis, padeda išspręsti fitnesas. Fitneso filosofija mokina gyventi pilnavertį gyvenimą, džiaugtis savimi bei aplinkiniu pasauliu, kiekvieną dieną sau atrasti vis naujus stimulus, kryptingai siekti užsibrėžto tikslo.

 Kiekvienas žmogus yra unikalus, nepakartojamas. Dvidešimtame amžiuje buvo sukurtas asmenybės kultas, bei iškeltas ant pjedestalo.

 Subalansuota vidinio ir išorinio pasaulio harmonija yra pirmoje vietoje, ir tai pasiekti yra kiekvieno žmogaus užduotis, o tą padaryti padeda fitnesas. Visiškai suprasti savo unikalumą, individualumą, išvystyti savo geriausias fizines ir dvasines vertybes- tai yra  tikrasis fitnesas,  ir tai jokiu būdu nėra vien tik bukas fizinių pratimų atlikimas.

 Atverti fitneso pasaulio duris reiškia – žengti pirmą žingsnį savo asmenybės atradimo link, siekti dvasios, proto ir kūno vienybės. Priimti save koks esi, pradėti pozityviai žvelgti į supantį pasaulį, tai reiškia nueiti pusę kelio sėkmės bei užsibrėžto tikslo link.

 Fitnesas- tai ne hobis ir ne pramoga, tai gyvenimo filosofija.

  Fitneso užsiėmimai yra estetiniai ir harmoningi, sukuriantys pakilią nuotaiką ir gerą savijautą. Žmogus savo esybe yra gražus, ir fitnesas tai pabrėžia.

Pabandykite pakeisti save ir jus supantis pasaulis taip pat pasikeis, jūs pamatysite jį kitomis akimis, ir pamatysite tai, ko anksčiau nematėte, o gal tiesiog nepastebėjote.

 Bet vis gi grįžkime nuo filosofinių pamąstymų į pradinę poziciją,  ir pasistengsime atsakyti į  pagrindinį klausimą, kurį iškėlėme straipsnio pradžioje- kas tai yra fitnesas?

 Fitnesas tai:

 • aktyvus gyvenimo būdas;
 • ilgametė specialistų patirtis, sukaupta specialiai sukurtose finteso užsiėmimų, visiškai nepavojingų sveikatai, sukurtų specialiai palaikyti ir pagerinti žmogaus sveikatą, programose;
 • treniruočių sistema bei savitas gyvenimo būdas, kuris sukuria gerą savijautą bei pozityvų požiūrį į gyvenimą;
 • gyvenimiška filosofija, padedanti žmogui atrasti ir pažinti save, savo asmenybę, pasiekti vidinio pasaulio harmoniją ir teigiamai žvelgti į išorinį pasaulį;
 • puikus būdas prailginti jaunystę

 Tačiau fitnesas nėra vien tik tai, kas čia buvo aptarta. Kiekvienas atranda fitnese kažką savo, kuo gali papildyti sąrašą. Fitneso sąvokos supratimas yra labai platus. Tai yra reiškinys, kuriam reikia rasti vietos savo gyvenime. Tai nėra tik sportas, tai gyvenimo būdas.

 

Puslapis 1 iš 2